ЦСКА 1948 и Царско село с "хикс" след голяма битка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Два червени картона и изгонен треньор в дербито на Втора лига

ЦСКА 1948 и Царско село завършиха 1:1 в здрав мач на националния стадион "Васил Левски". Хиксът удари по амбициите на "червените" за промоция. Авансът на гостите от 8 точки в класирането се запази. Тимът на Никола Спасов е лидер с 25, а съперникът им остана пети със 17.

Дербито от 10-ия кръг на Втора лига беше белязано и от няколко скандала. Капитанът на ЦСКА 1948 Зюмбулев и резервния вратар Михайлов получиха червени картони, а треньорът на Царско село Никола Спасов беше пратен на трибуните.

Първата опасност в мача беше пред вратата на гостите. В 6-ата минута Гущеров стреля силно, но в аут. По-активната игра на "червените" даде резултат в 18-ата минута. Деян Димов беше фалиран в наказателното поле от Кристиян Димитров. Реферът Волен Чинков отсъди дузпа. Зад топката застана Гущеров, който не сбърка - 1:0.

Малко след това треньорът на Царско село Никола Спасов  трябваше да прави принудителна смяна, след като Дюлгеров се контузи.

Томислав Павлов опита да изненада Андонов с далечен изстрел в 34-ата минута. Осем след това силен шут на Диян Димов беше спасен от Андонов.

120 секунди по-късно гостите получиха право да изпълнят фаул на границата на наказателното поле след груба грешка на Апостол Попов и нарушение на Зюмбулев. Минчев обаче стреля в стената.

Четири минути след почивката Царско село изравни. Резервата Марков центрира, а Георги Минчев се възползва от неразбирателство между Попов и Зюмбулев и заби 10-ия си гол от началото на сезона.

В 58-ата минута Зюмбулев, който е бивш футболист на Царско село получи втори жълт картон и остави "червените" с човек по-малко.

Двайсетина минути преди края още един футболист на ЦСКА 1948 получи червен картон. Това беше резервния вратар Емил Михайлов. Него страничния съдия посочи на Волен Чинков като виновник за хвърлена бутилка по терена.

В оставащото време Царско село натисна съперника си в опит да стигне до победата. В 82-ата минута Илиян Йорданов влезе в наказателното поле на домакините и опита подаване успоредно на голлинията. Никой обаче не успя да засече топката и тя стигна до Слаев, който я изчисти силно напред. Минута преди края Георги Минчев пропусна с глава да донесе успеха на Царско село.

В добавеното време треньорът на гостите Никола Спасов беше пратен на трибуните, след като влезе в пререкание с рефера.