Контузии мъчат трима от лидерите на Левски преди Лудогорец, Стоянович взе 14-годишен в отбора

Паулиньо, Обертан и Костов се оплакват от травми след най-старото столично дерби

Лекарският щаб на Левски ще успее да вдигне Паулиньо за гостуването на Лудогорец.

Мачът срещу орлите е веднага след паузата в първенството заради участието на националния отбор в Лигата на нациите.

Сблъсъкът е на 20 октомври, събота, от 20:00 часа и ще бъде предаван пряко по Диема спорт.

Сините влизат в него като лидер в класирането, като имат 2 точки аванс пред разградчани.

Паулиньо напусна принудително мача със Славия (2:0). Треньорът Славиша Стоянович смени бразилското крило на почивката, като на негово място пусна офанзивния халф Богдан Вашчук.

Това наложи вътрешна рокада в състава и Габриел Обертан бе преместен на левия фланг на атаката.

Оказа се, че Паулиньо има проблеми в областта на адукторите. Преди двубоя с “белите” на него са му били поставени инжекции, за да може да играе.

Болките обаче са се появили по време на срещата и от спортно-техническия щаб на “сините” са решили да не рискуват и да го заменят, за да не се стигне до усложняване на контузията.

През тази седмица бразилецът ще получи пълна почивка, а от медицинския екип са убедени, че той ще бъде на разположение на Славиша Стоянович за мача в Разград.

През този сезон Паулиньо е преследван от травми. Той е бил на терена в 7 мача, като още не е успял да се разпише. През пролетта той вкара 8 гола в 15 шампионатни срещи.

С травми при сините са още Габриел Обертан и Станислав Костов, пише „Тема спорт“.

Положението им обаче не притеснява щаба на Левски, което означава, че те ще са готови за мача с Лудогорец.

Проблеми има и Серджиу Буш. Румънецът обаче загуби титулярното си място.

Вчера футболистите на Левски направиха възстановителна тренировка след неделната победа в най-старото столично дерби, която ги утвърди на върха в Първа лига.

В заниманието се включи 14-годишният вратар Иван Андонов, който пази за отбора набор 2003. Младокът впечатлява с физика и е капитан отбора си.

По време на паузата двама от играчите на Левски под рамката ще имат ангажименти и няма да тренират под ръководството на Валентин Захариев. Николай Кръстев е повикан в младежкия, а Петър Иванов е с юношеския национален тим.

След заниманието треньорът Славиша Стоянович пусна играчите си в двудневна почивка. Той събира тима си на "Герена" в четвъртък.

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона