Кой ще спечели битката в София на 27 октомври?

11 октомври 2018 11:00 Христо Иванов

След равенството с Украйна, Италия изравни антирекорд

Италианският национален отбор по футбол продължи неубедителните си изяви под ръководството на Роберто Манчини. "Скуадра адзура" записа пети пореден мач без победа на сметката си, като направи 1:1 в контролна среща с Украйна, играна на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа.

Италия поведе с гол на Федерико Бернардески в 55-ата минута, но съперникът изравни в 63-ата минута чрез Руслан Малиновски.

Скуадра адзура вече в пети домакински мач няма победа и това се случва за първи път от над 100 години насам. "Скуадра адзура" за последно не спечели пет поредни домакински срещи подред от март 1923 г. до януари 1925 г.

Преди равенство с Украйна италианците играха в Лигата на нациите с Полша и в приятелски мач с Холандия и се провалиха в мачовете за Световното първенство в Русия срещу Швеция и Македония.

Италия при Манчини победи Саудитска Арабия с 2:1, но срещата се проведе в Санкт Гален, Швейцария.