Португалия с трудна победа като гост на Полша (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Мореплавателите" записаха втори пореден успех в турнира Лига на нациите, Роналдо отново не игра

Португалия записа втора победа в Лига А (Група 3) в турнира Лига на нациите, след като се наложи с 3:2 като гост на Полша, въпреки отсъствието на звездата на отбора – Кристиано Роналдо. „Мореплавателите” са с пълен актив от 6 точки след двата си мача, в първия си двубой те записаха успех с 1:0 над Италия. Полша и Италия остават на 2-ро и 3-то място само с точка (след реми помежду си).

Роберт Левандовски излезе за своя мач номер 100 с националната фланелка, а ветеранът Якуб Влашчиковски записа своя 103-ти мач за „дружина полска”.

Домакините бяха по-активни в атака в първите минути и в 6-ата можеха да открият резултата, но Камил Глик стреля неточно.

В 18-ата Куржава центрира от корнер, за да може Пятек да открие резултата.

Андре Силва върна попадението след отличен пас от фланга на Пици. Обратът стана пълен в 42-ата, когато Глик опита да изчисти с шпагат, но прати в собствената си врата за 1:2.

Малко след почивката Бернардо Силва направи преднината на „мореплавателите” още по-голяма с прецизен удар.

Домакините не паднаха духом и търсеха на всяка цена гола, а усилията им бяха възнаградени в 77-ата, когато ветеранът Блашчиковски намали на 2:3.

Португалците все пак успяха да съхранят крехкия си аванс до края на двубоя и записаха нови три точки в актива си.