Колумбия срази САЩ в голово шоу

Двубоят в Тампа завърши 4:2 за "лос кафетерос"

Колумбия победи САЩ в контролна среща, играна на стадион “Реймънд Джеймс” в Тампа, Флорида. Двата тима сътвориха истински футболен спектакъл за феновете по трибуните, като си отбелязаха общо 6 гола, но класата на гостите си каза думата и те си тръгнаха по-доволни след мача, след като се наложиха с 4:2.

Първото полувреме бе по-спокйно, като в него падна само едно попадение. В 36-ата минута Хамес Родригес даде преднина на гостите.

Втората част обаче екшънът бе пълен. Първо САЩ успя да направи пълен обрат в рамките само на три минути. В 50-ата Акоста изравни резултата, а в 53-ата Боби Ууд изведе домакините напред за 2:1.

Колумбия обаче реагира светкавично и в 56-ата минута Карлос Бака отново възстанови равенството.

Южноамериканците направиха и пълен обрат. В 74-ата минута Радамел Фалкао вкара третия гол за своя тим след асистенция на Хуан Кинтеро, а крайното 2:4 оформи Мигел Борха в 79-ата минута.

След пет дни САЩ ще изиграе още една проверка, този път срещу отбора на Перу. За Колумбия пък предстои сблъсък с Коста Рика.