Джокович триумфира на турнира в Шанхай

Сърбинът чупи рекорд в надпреварата

Новак Джокович триумфира с титлата на Мастърса в Шанхай за четвърти път и стана тенисистът с най-много победи в турнира на твърди кортове.

В заключителната среща на юбилейното 10-о издание сърбинът се наложи над хърватина Борна Чорич с 6:3, 6:4.

Във втория сет при резултат 5:3 в полза на Ноле той поведе с 40:0 на подаване на 21-годишния Чорич, но не успя да реализира нито една от трите шампионски точки. След това обаче Джокович спечели своя сервис на нула и сложи край на спора след 1 час и 36 минути игра.

Сръбският тенисист в понеделник ще измести Роджър Федерер от второто място в световната ранглиста.

Швейцарският ветеран вчера загуби от Чорич и не успя да защити миналогодишната си титла. Чорич ще отбележи сериозен прогрес с шест позиции и ще стане 13-а ракета в света, което е върхово постижение в кариерата му.

Джокович днес записа трета поредна победа в мачовете срещу младия хърватин.