Ангелов и Сивов спечелиха рали България

Екипажът на "Мегаспорт Рейсинг" изпревариха с над 5.5 минути шампионите от миналата година Тихомир Стратиев/Добрин Борисов

Eкипажът на "Мегапорт Рейсинг" Мирослав Ангелов и Еди Сивов (Шкода Фабия R5) стана третият български тандем, след тези на Димитър Илиев/Янаки Янакиев и Крум Дончев/Стойков Вълчев, който спечели рали България.

Ангелов и Сивов изпревариха с над 5.5 минути шампионите от миналата година Тихомир Стратиев/Добрин Борисов (Марина Мото Спорт, Пежо 208 R2).

Тази победа донесе първа титла в генералното класиране за 2018 година за екипажа на "Мегапорт Рейсинг", а с нея и първото място в надпреварата на тимовете, която клубът си осигури още с финала на Стари столици.

Екипажът спечели четири от петте кръга - ралитата в Твърдица, Сливен, Шумен и България, а в чужбина - рали Сърбия, претърпя единствената загуба заради катастрофа в предпоследната отсечка, като от средата на юли до момента нито за момент Ангелов/Сивов не позволиха на друг екипаж да оглави класирането в първенството, като от общо 48 специални етапа той спечели 40.

Крайно класиране от рали България:

1. Мирослав Ангелов/Еди Сивов
(Мегапорт Рейсинг, Шкода Фабия R5, RC4) 1.24:51.6 ч.

2. Тихомир Стратиев/Добрин Борисов
(Марина Мотор Спорт, Пежо 208 R2, RC4) 1.30:49.9 ч.

3. Христо Атанасов/Марин Иванов
(Бултрас, Ситроен С2 R2, RC4) 1.30:49.9 ч.

4. Диана Стоянова/Иванела Иванова
(ДИАМО, Хонда Сивик Тайп R, RC3) 1.38:18.8 ч.

5. Димитър Кондев/Искрен Пондев
(Грийн Фокс Моторспорт, Опел Корса ОРС, RC3) 1.38:48.3 ч.

6. Ясен Обретенов/Калоян Шантанов
(Флат аут, БМВ Е30, Е1) 1.39:14.0 ч.

7. Красимир Кръстев/Стоян Добрев
(Стари столици, Ситроен Саксо, Е1) 1.41:24.0 ч.

8. Емил Саралиев/Ивелин Марков
(Флат аут, ВАЗ 2105, Е1) 1.41:41.7 ч.

9. Петър Павлов/Боян Стоянов
(Флат аут, ВАЗ 2105, Е1) 1.42:01.8 ч.

10. Костадин Щерев/Николай Арабаджиев
(ЕФКО Рейсинг Тим, Субару Импреза WRX, RC2) 1.43:04.9 ч.
Хакинен сравни Формула 1 с тенис

На корта Хамилтън би имал предимство, смята бившият пилот

Себастиен Ожие спечели осма титла във WRC след триумф в Рали Монца (ВИДЕО)

Французинът имаше сериозен късмет, след като още в първата отсечка докосна един от бетонните блокове на множеството шикани по виражите на „Монца“

Евънс с минимален аванс пред Ожие на Рали Монца (ВИДЕО)

Трети след първите седем отсечки се движи Тиери Нювил

Автомобилна федерация на България отговори ударно на ММС

Вижте истината, с подпис и печат…

Нювил води със 7 десети на Еванс в Каталуня (ВИДЕО)

Състезанието приключи за Такамото Кацута, който блъсна своя Yaris в крайпътна мантинела

Мартин Чой: Не очаквах подиума, но съм много щастлив и още ме държат емоциите