Кой ще продължи след мегасблъсъка Барса – Юнайтед?

15 октомври 2018 12:17
„24 часа”

Съдията от ЦСКА - Адмира свири Норвегия - България

УЕФА назначи шотландеца Джон Бийтън да ръководи решителния мач на националите срещу Норвегия в Осло този вторник от 21,45 часа.

36-годишният Бийтън е журналист по професия, като в момента е говорител на един от университетите в Глазгоу, а преди това е работил в полицията.

През лятото той ръководи мача ЦСКА - Адмира Вакер от квалификационните кръгове на Лига Европа на стадион „Българска армия". Тогава „червените" спечелиха безапелационно с 3:0 и си осигуриха участие в следващия кръг.

На Бийтън ще помагат Франсис Конър и Дъглас Потър. Зад вратите ще са Стивън Макларън и Алън Нюландс, а за четвърти рефер е определен Стюарт Стивънсън.

Бийтън е един от най-скандалните рефери на Шотландия. Той е мразен от феновете на Глазгоу Рейнджърс, защото винаги техния тим пада, когато той ръководи мачовете. В кариерата на шотландеца има и дерби на Саудитска Арабия, в което Ал Насър побеждава с 1:0 Ал Хилал, като съперникът му получава цели 3 червени картона. Последният е за Салем ал Давсари, който с глава удря рефера.

Норвегия победи с минималното 1:0 Словения, за да остане в битката за първото място в групата ни с 6 точки от 3 мача. Единственият гол падна в 5-ата от общо 6 минути добавено време на първата част, което бе дадено от германския рефер Даниел Зиберт. Голмайстор стана Оле Селенс с удар от 20 метра по диагонала.

Норвегия бе с тотално нов състав в защита, като се очакват промени и за нашия мач.