Четири златни медала спечелиха българските боксьорки

Стойка Петрова получи приза за най-добра боксьорка при жените на 4-тото издание на Международен боксов турнир "Балкан" 2018

Четири златни медала спечелиха българските боксьорки на 4-тото издание на Международен боксов турнир "Балкан" 2018

При девойки в категория до 57кг. златен медал завоюва Марина Сивенова, като се наложи над рускинята Ангелина Глебова.

При жените в категория до 48кг. Севда Асенова спечели златния медал, след като победи познатата си съперничка от Румъния Стелута Дута с 4:0 съдийски гласа.

Световната шампионка Станимира Петрова също се класира на първо място след оспорвана среща срещу представителката на Румъния Лакрамиора Перижок.

А Стойка Петрова получи приза за най-добра боксьорка при жените на 4-тото издание на Международен боксов турнир "Балкан" 2018, след като  във финалната си среща победи съотборничката си Златислава Чуканова с 5:0 съдийски гласа.

Четирима български боксьори са финалисти на европейското за юноши в Анапа

Четирима бълграски боксьори ще спорят за титлите на европейското първенство за юноши в Анапа.
Това са Радослав Росенов (46 кг), Ясен Радев (52 кг), Емирджан Мехмед (63 кг) и Уилям Чолов (66 кг).
В полуфиналите днес Росенов победи Омер Аметович от Сърбия. Радев се наложи над шотландеца Дейвид Куин, Мехмед спечели срещу грузинеца Ладо Ломая, а Чолов се справи с арменеца Нарек Захарян и утре излиза срещу рускана Игор Кузнецов.
Така всичките ни полуфиналисти от днес продължават в битките за златото утре.
Кобрата: Ще направим боксов спектакъл