Начева атакува днес олимпийското злато

Татяна Воложанина също се впуска в надпревара за отличията в Буенос Айрес

Александра Начева е голямата надежда на България за златен медал от днешния 11-и ден от младежките олимпийски игри в Буенос Айрес.

17-годишният ни талант ще атакува титлата в тройния скок от турнира по лека атлетика в аржентинската столица.

Националката ни, която е световна шампионка при 20-годишните, е с водещ резултат след първия ден от дисциплината.

Тя постигна 13,76 метра, колкото има и испанката Мария Висенте, която стана европейска шампионка за 18-годишни, побеждавайки именно Начева с последния си опит.

Българката обаче води заради по-слабия попътен вятър (0,9 срещу 1,6 метра в секунда).

Регламентът в турнира е по-различен от обичайния в леката атлетика. Крайното класиране ще се определи от сбора от двата най-добри резултата на състезателките в двата дни.

Това означава, че Начева трябва да направи равен скок с Висенте или с 1 сантиметър по-добър, за да спечели златното отличие.

Далеч зад тях след първия ден се намира Мария Привалова (Рус), която с 13,04 метра заема третата позиция. Битката в тройния скок е днес от 22:20 часа.

В надпреварата за отличията ще се пусне и Татяна Воложанина в индивидуалния многобой на художествената гимнастика.

Талантливата ни състезателка влезе във финала с 5-и резултат. С изключение на основната фаворитка Даря Трубникова (Рус) и Талиса Торети (Ит) обаче всички останали са с много изравнени сили и битката за място на подиума, изглежда, ще бъде ожесточена.

Началото е тази вечер от 23:00 часа със съчетанията на обръч.