Бразилия пречупи Аржентина в добавеното време на Суперкласико (ВИДЕО+СНИМКИ)

Миранда вкара в 93-ата минута, Меси не игра в Саудитска Арабия

Бразилия победи Аржентина с 1:0 след гол в добавеното време на контрола, играна във вторник вечер на стадион „Кинг Абдула Спортс Сити“ в Саудитска Арабия.

Единственото попадение в срещата падна три минути след края на редовните 90 и бе дело на защитника Жоао Миранда.

Иначе спарингът бе доста оспорван, а първата ситуация за гол се откри пред „гаучосите“, които бяха без най-голямата си звезда Лионел Меси.

В осмата минута Джовани Ло Селсо стреля опасно, но покрай лявата греда на Алисон, а „Селесао“ отговори с натиск, ала без резултат.

В 23-ата минута вратарят на Ливърпул можеше да сбърка фатално след върната топка, но аржентинците не се възползваха, а малко по-късно Николас Отаменди предотврати сигурен гол във вратата на Ромеро, изчиствайки изстрел на Миранда от самата голлиния.

В 29-ата минута шут на Пауло Дибала от свободен удар премина на сантиметри от напречната греда, а в края на полувремето арбитърът Феликс Брих отсъди дузпа за Бразилия, но после промени решението си и даде фаул.

Причина за объркването на германския съдия бе, че защитник на Аржентина игра с ръка при рикошет в тялото на Отаменди, но това се случи на границата на наказателното поле.

След паузата Леандро Паредес пробва късмета си с изстрел от далечна дистанция, а в 70-ата минута Бразилия получи свободен удар в близост до пеналта и Неймар пусна заучено към Артур, чието воле обаче попадна в обсега на Ромеро и стражът спаси.

В 85-ата минута и Каземиро бе близо до гола, но нямаше късмет, ала в крайна сметка съдбата се усмихна на отбора му в края.

В третата минута на добавеното време Жоао Миранда засече с глава центриране на Неймар и така Бразилия спечели Суперкласико, за да вземе реванш за загубата със същия резултат (0:1) в предишното издание.

То се състоя през месец юни на миналата година, когато Аржентина се наложи минимално пред почти 96 000 зрители в САЩ.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола