Барселона с първа победа в Евролигата

Трети успех за ЦСКА Москва

Оборът на ЦСКА Москва записа трета поредна победа в баскетболната Евролига след успех над турския Дарушафака със 79:75 точки.

Московчани губеха на почивката със 7 точки, но изиграха много силна трета част, в която поведоха в резултата и удържаха преднината си до края. Най-резултатен за ЦСКА бе Кори Хигинс с 14 точки, а за гостите Стантъм Кид вкара 15.

С победата ЦСКА оглави класирането с 6 точки.

Барселона победи Байерн Мюнхен с 83:73 в друга среща от третия кръг. Анте Томич се отличи с 18 точки за Барса, а за баварците с 16 точки завърши Ло Маодо.

За Барселона това е първа победа в първите три мача в Евролигата и тимът заема 7-о място в таблицата. Байерн има подобни показатели и е на 9-а позиция.

Панатинайкос надигра Гран Канария със 102:87. Двубоят бе равностоен само в първата част, след което гърците взеха солидна преднина, която не изпуснаха до края. Кийт Лангфорд и Лукас Лекавичус вкараха по 16 точки за победата.

Макаби Тел Авив записа първа победа за сезона след 78:68 над Будучност. Скоти Уилбъкин бе най-резултатен за Макаби с 28 точки.