Кой ще продължи след мегасблъсъка Барса – Юнайтед?

19 октомври 2018 19:42 Велизар Антов

Левски Лукойл громи за 3 от 3 в НБЛ

Левски Лукойл записа трета поредна победа от началото на сезона, след като разби със 102:67 (36:18, 23:16, 22:10, 21:23) младия тим на Черно море Тича.

Мачът от третия кръг на НБЛ се проведе в зала „Универсиада“ и така шампионите остават лидери в класирането с пълен актив 3 от 3, докато “моряците” са на противоположния полюс и не познават вкуса на успеха след също толкова изиграни двубои през сезон 2018/2019.

Божидар Аврамов и Патрик Рембърт бяха двамата играчи на домакините, които не записаха нито секунда игрово време, а от останалите единствено Ръсел Робинсън игра над 30 минути.

Именно той бе най-резултатен, завършвайки с 23 точки и 5 асистенции. Деян Карамфилов се включи силно с 16 точки от пейката, Христо Захариев вкара 15, а Никола Маравич и Калоян Иванов се отличиха съответно с 12 и 11 точки. Миливое Мийович допълни шестицата на играчите с двуцифрен актив, вкарвайки 10.

Всичко се реши още през първата четвърт, в която Левски Лукойл реализира двойно повече от съперника, за да се стигне до 36:18 след 10 минути игра. До почивката нещата не се промениха кой знае колко и така двата отбора се прибраха на почивка при 25 точки, които ги разделяха - 59:34.

Разликата продължи да се трупа и през тертия период, завършил при 81:44, а в оставащата десетка домакините преминаха кота “100” и затвориха двубоя при финален резултат от 102:67.

Георги Боянов записа страхотен дебют за Черно море и бе най-резултатен в целия двубой с общо 27 точки за 32 игрови минути. Мартин Йорданов добави 11 точки.