Хебър обърна Монтана на старта на Суперлигата

Момчетата на треньора Атанас Петров обърнаха и се наложиха у дома над вицешампиона

Отборът на Хебър (Пазарджик) стартира отлично новия сезон във волейболната Суперлига на България. Момчетата на треньора Атанас Петров обърнаха и се наложиха у дома над вицешампиона Монтана с 3:1 (21:25, 25:21, 25:19, 25:20) в мач от 1-ия кръг на първенството, игран тази вечер в пълната зала "Васил Левски.

В следващия кръг "тигрите" от Пазарджик гостуват на новака Дея спорт (Бургас), докато Монтана приема Черно море (Варна).

Двата отбора започнаха равностойно в първия гейм на срещата, след което Монтана се мобилизира и дръпна с добра разлика. Домакините от Хебър, обаче, набраха инерция и изравниха, а след това и поведоха. Монтанчани не останаха безучастни и отново излязоха напред в резултата, като се възползваха и от грешките на домакините. В следващите минути на терена се разигра истински екшън - при 12:13 момчетата на Атанас Петров се доближиха до гостите, но те отново увеличиха преднината си. След серия на Хебър резултатът отново бе изравнен при 17:17. Последва ново догонване и нова преднина за вицешампионите от Монтана.

Треньорът Атанас Петров направи двойна смяна - Светослав Станков и Спас Байрев замениха канадския национал Брадли Гънтър и Иван Станев. Георги Чалъков пък зае мястото на Венцислав Рагин. Предимството на гостите се запази до края и те затвориха гейма след 25:21.

Втората част отново стартира равностойно, след което Хебър поведе. Три поредни аса на центъра Стойко Ненчев увеличиха преднината на пазарджиклии до 8:3. Атака на Иван Латунов прекъсна серията на домакините. Възходящата линия на Хебър продължи, ас на Венцислав Рагин окрили още повече "тигрите". Въпреки опитите на волейболистите на Монтана да стопят разликата, тя набъбна до 16:9. Постепенно дистанцията се скъси на 4 точки. Руснацът Михаил Никкел замени Мартин Симеонов при 18:14, а Златко Кьосев влезе на мястото на Мартин Пенев за Монтана. Серия от атаки на македонският национал Александар Ляфтов запази стабилна преднината на Хебър. Мартин Симеонов се завърна на терена. Серия на Монтана стопи разликата до 2 точки при 23:21. Момчетата на Атанас Петров, обаче, овладяха положението и се откъснаха, изравнявайки геймовете след 25:21.

Третият гейм тръгна идентично на първите два. Тимът на Хебър дръпна първоначално с минимална преднина, след което се отприщи и заигра още по-освободено. Два поредни аса на канадското попълнение Брадли Гънтър изведоха домакините с 5 точки напред. Волейболистите на Даниел Пеев прекъснаха за кратко серията на Хебър при 21:14, но не се случи нищо повече. Дафин Коцаков зае мястото на Александар Ляфтов. В ключовите моменти монтанчани записаха няколко точки, но не съумяха да преодолеят пазарджиклии, които поведоха с 2:1 след 25:19.

Решителната четвърта част бе доста оспорвана. Монтана стартира по-добре, но впоследствие играта тръгна точка за точка. Гостите поведоха за кратко, след което интригата се завърна отново. Монтанчани взеха инициативата, но срещнаха сериозна съпротива и Хебър изравни. Георги Чалъков, който замени Брадли Гънтър, изигра ключова роля за обрата с двата си аса за 15:13. Канадецът се върна и в тандем с Александар Ляфтов оформи стабилна преднина. При 20:16 Даниел Пеев поиска тайм-аут. Гостите от Монтана успяха да намалят дистанцията на 2 точки, но не успяха да направят нещо повече. "Тигрите" от Пазарджик останаха стабилни и затвориха без особен проблем гейма и мача след 25:20 и 3:1.