Гълъбинов с гол за Специя, но тимът му падна

Отборът на българина остава 5-и в италианската серия „Б”

Отборът на втородивизионния Специя, в който играе българският нападател Андрей Гълъбинов, загуби с 1:3 домакинството си на Пескара. Гълъбинов се отчете с гол във вратата на “делфините”, който обаче не стигна на тима му да се добере поне до точката.

Българинът имаше няколко добри възможности за гол, но намеси на стража и липса на късмет лишиха нападателя от още попадения. След този резултат Специя остава на пето място във временното класиране на Серия “Б”, а Пескара продължава похода си към промоция в елита на италианския футбол.

Въпреки по-доброто начало за отбора на Специя, гостите от Пескара поведоха в резултата чрез Леонардо Манкузо, който преодоля опеката на двама защитници и с глава вкара топката във вратата на Ламана. В 19-ата минута Андрей Гълъбинов пропиля златна възможност да изравни резултата след слаб удар в аут. В 35-ата минута футболистите на Пескара отбелязаха втори гол, дело на Гаетано Монакело.

Само две минути по-късно Гълъбинов върна един гол за своите с хубав удар с глава след центриране от ъглов удар. Българинът бе близо до втория си гол в 55-ата минута, но изстрелът му бе спасен със сетни сили от Фиорило.

В 56-ата минута гостите реализираха трети гол във вратата на Пескара, а точен отново бе Монакело. Нападателят получи добър пас от Марас, преодоля защитник на домакините, след което и стража Еудженио Ламана. Така отборът на Пескара направи поредна крачка към мечтаната промоция в Серия “А”.

Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)