ДРАМА: Юнайтед и Челси със зрелищно реми, Жозе скочи на бой след гол в 96-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Попадение в последната секунда на резервата Рос Баркли спаси Сари от първа загуба и качи „сините“ на върха

Манчестър Юнайтед бе на секунди от това да се поздрави с втори поред успех след пълен обрат, но в крайна сметка взе само точка след 2:2 в голямото дерби с Челси от деветия кръг на английската Висша лига.

То бе изключително драматично, а изравнителното попадение падна в 96-ата минута и бе дело на резервата Рос Баркли.

След него Марко Яни от щаба на домакините изрази бурно радостта си точно пред наставника на гостите Жозе Моуриньо, който потърси саморазправа, но бе спрян от стюардите и хора от двата лагера.

След последния съдийски сигнал бившият наставник на Челси получи извинения от „сините“ и не пропусна да напомни с жест към феновете им, че именно той е най-успешният мениджър в историята на клуба.

Въпреки това, новият треньор на лондончани Маурицио Сари остана непобеден във Висшата лига и момчетата му удължиха серията си без отстъпление на 12 поредни срещи!

Те определено играха по-силно през първото полувреме и до паузата заслужено имаха аванс от едно попадение.

То бе дело на бранителя Антони Рюдигер, разписал се с глава след центриране от корнер на Вилиан в 21-ата минута.

Тогава звездата на гостите Пол Погба изпусна германския защитник, за да вкара той първия си гол в официален двубой за Челси от месец декември на миналата година, когато бе точен при успеха с 5:0 над изпадналия вече Стоук Сити.

До почивката нямаше сериозни опасности пред двете врати, а след нея, подобно на последния си мач с обрата от 0:2 до 3:2 срещу Нюкасъл, отборът на Манчестър Юнайтед излезе преобразен.

Въпреки това първата голова възможност се откри пред Алваро Мората, чийто изстрел обаче бе спасен от Давид Де Хеа.

В 55-ата минута обаче Антони Марсиал изравни с удар отблизо при странни обстоятелства.

Преди това изстрел на Хуан Мата бе спасен, а Маркос Алонсо остана да лежи на два метра пред вратата, но гостите не спряха атаката си и възстановиха статуквото в резултата.

В 73-ата минута пък Давид Луис сгреши при изнасянето на топката и позволи на Хуан Мата да му я отнеме, който подаде към Маркъс Рашфорд, а той подаде на Марсиал и последният направи обрата пълен с втория си гол за деня, отново отблизо – 2:1.

Челси се опита да отговори и успя да го стори в последната минута на даденото от Майк Дийн продължение. В 96-ата удар с глава на Луис срещна гредата, след което се стигна до разбъркване в пеналта и топката се озова у резервата Рос Баркли, а той я прати в мрежата и изравни – 2:2.

После се стигна до споменатото в началото напрежение между двата лагера, както и до такова между състезателите на двата тима на терена, но в крайна сметка ситуацията бе овладяна и двубоят приключи без победител.

Попадението бе и най-късното от 2009 г. насам, допуснато от Юнайтед. Тогава точен отново след 95 минути и 27 секунди игра бе Давид Нгог за Ливърпул.

То остави Жозе Моуриньо без победа на „Стамфорд Бридж“, а бившият му тим Челси оглави еднолично временното класиране с 21 точки, с една повече от Ливърпул и шампиона Манчестър Сити, които обаче са с мач по-малко.

Манчестър Юнайтед пък има 14 в своя актив и остава на осмо място в подреждането, след като вече регистрира най-слабия си старт във Висшата лига.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини