ОБЗОР: Борусия (Дортмунд) смачка като гост Щутгарт (РЕПОРТАЖИ)

Шампионът Байерн спря серията си от четири мача без успех

Лидерът Борусия (Дортмунд) смачка като гост Щутгарт с 4:0 в среща от осмия кръг на германската Бундеслига и остана убедително на първата позиция с аванс от четири точки.

Джейдън Санчо (3) рано даде преднина на вестфалци, а Марко Ройс (23) удвои след пас на Лукаш Пишчек, след което сам асистира на Пако Алкасер (25), предрешил крайния изход от срещата. След почивката в самия край Максимилиан Филип (85) оформи крайния резултат след подаване на Кристиан Пулисич. Така Дортмунд записа пета поредна победа във всички турнири и с 20 точки остава на върха. Щутгарт е предпоследен с 5 точки.

В същото време шампионът Байерн спря серията си от четири мача без успех във всички турнири (2 равенства и 2 загуби) и с човек по-малко спечели с 3:1 при визитата си на Волфсбург.

Голмайсторът Роберт Левандовски (30, 48) откри резултата след асистенция на Хумелс, а малко след почивката и удвои аванса на гостите, които в 57-ата минута останаха в намален състав, след като Ариен Робен си изкара втори жълт и червен картон. Вут Вегхорст (63) намали след пас на Адмир Мехмеди, но Хамес Родригес (72) възстанови разликата от два гола след подаване на Левандовски и оформи крайния резултат. Байерн има вече 16 точки и е втори преди останалите срещи от кръга в неделя. „Вълците“ са 11-и с 9 точки.

Шалке 04 - Вердер
Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)