Слаб Ливърпул спечели в Хъдърсфийлд и се изравни на върха със Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мо Салах донесе мъчна победа на мърсисайдци срещу един от двата тима без успех във Висшата лига

Ливърпул победи като гост Хъдърсфийлд с минималното 1:0 в мач от деветия кръг на английската Висша лига, макар да не убеди с играта си.

Момчетата на Юрген Клоп се справиха изключително трудно с „териерите“, предвождани от бившия помощник на германския им наставник Дейвид Вагнер.

Мърсисайдци започнаха по-силно срещата и откриха резултата в 24-ата минута след чудесна атака, завършена с едно докосване от Мохамед Салах.

Египтянинът бе изведен от Джердан Шакири и се разписа за първи път с червената фланелка от месец насам.

След това обаче домакините, които единствени с Нюкасъл нямат успех през сезона, опитаха да отговорят и се справиха добре, тъй като до почивката спокойно можеха да изравнят, ала нямаха късмет.

В 31-ата минута изстрел на капитана им Джонатан Хог срещна гредата, а в 42-ата те имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Джеймс Милнър в пеналта, но съдията Майк Оливър даде авантаж, след който Алекс Приткард не намери целта от близка дистанция.

Секунди след това той все пак вкара гол, който обаче бе отменен заради изключително тънка засада.

Така почивката дойде при резултат 1:0 в полза на гостите, запазил се до самия край на срещата.

Благодарение на успеха Ливърпул се изравни по точки (23) на върха с шампиона Манчестър Сити, докато Хъдърсфийлд остана на предпоследното място с едва три пункта от девет мача.

ОБЗОР НА ОСТАНАЛИТЕ СЪБОТНИ СРЕЩИ ОТ ВИСШАТА ЛИГА ВИЖТЕ ТУК.

Анчелоти: Шави взе правилното решение