Спартак продължава без грешка

"Гладиаторите" се наложиха с 2:0 на Марица II пред около 500 зрители на стадион "Тодор Диев"

Спартак постигна 7-ма поредна победа в първенството на Б-областна група - Запад.

"Гладиаторите" се наложиха с 2:0 на Марица-2 пред около 500 зрители на стадион "Тодор Диев".

Спартак откри резултата в 12-ата минута, след като Денис Хасан бе спънат в наказателното поле, а главният съдия Даниел Краевски отсъди дузпа. Зад топката застана Петко Фанев, който бе безпогрешен за 1:0.

До края на първото полувреме гладиаторите имаха още няколко добри положения, но удари на Любо Цеков, Мартин Симеонов и Митко Илиев бяха спасени от вратаря на Марица.

Второто полувреме отново започна с натиск на Спартак. Петко Фанев изпусна отлична ситуация, след като бе намерен от Любо Цеков, но ударът му премина над вратата.

Треньорът Стефан Учиков направи смяна и вкара в игра Мануел Костов Който раздвижи играта и след негово подаване Любо Цеков можеше да удвои резултата.

Логичното се случи в 85-ата минута, когато Христос Доков намери влезлият на смяна Христос Доков, който от центъра прехвърли вратаря на Марица и вкара за 2:0.

След попадението целия отбор се събра и посвети гола на станалия наскоро баща капитан на отбора Христос Доков.

Така Спартак продължава да е едноличен лидер в класирането с 21 точки и без допуснат гол.

В следващия кръг отборът почива.

Състав: Костадин Велков, Рангел Костурски, Николай Христозов, Христос Доков, Кирил Нушев (Атанас Бучов), Веселин Тонев, Денис Хасан (Андон Андонов), Петко Фанев (Кристиан Кодуков), Митко Илиев (Мануел Костов), Любо Цеков, Мартин Симеонов (Костадин Калинов)