Инсталирай - Novsport Alert

ЕВРОПА

Манчестър Юнайтед
Ливърпул
Арсенал
Челси
Интер
Милан
Ювентус
Рома
Реал Мадрид
Барселона
Атлетико Мадрид
Байерн Мюнхен
Манчестър Сити
ПCЖ
Лацио
Борусия Д

Анкета

На кое място ще финишира България в групата за Евро 2020?

На кое място ще финишира България в групата за Евро 2020?


Реклама

Facebook

22 октомври 2018 23:51 Николай Георгиев


IAAF обяви номинациите за Атлетка №1 в света за 2018 г.

 

Тази седмица започва гласуването за определянето на най-добрите лекоатлети през 2018-а година, а Международната асоциация на атлетическите федерации (IAAF) вече обяви имената на претендентките, три от които ще бъдат наградени на 4 декември в Монако. Номинираните в женската категория са следните:

 
Дина Ашър-Смит (Великобритания)
- Европейски шампион и най-добри постижения за сезона на 100 метра, 200 метра и щафета 4 по 100;
- Втора на 100 метра в Диамантената лига и Континенталната купа;
- Шампион в щафетата на Игрите на британската общност и бронзова медалистка на 200 метра.
 
Беатрис Чепкоеч (Кения)
- Световна рекордьорка в дисциплината стипълчейз с осем секунди разлика;
- Победителка в седем от осем финала в дисциплината стипълчейз, включително в Континенталната купа, Африканския шампионат и Диамантената лига;
- Сребърна медалистка на 1500 метра в Игрите на британската общност.
 
Сифан Хасан (Холандия)
- Най-добро време за сезона на една миля и 3000 метра, последното поставено при първо място на Континенталната купа;
- Европейски шампион на 5000 метра, европейски рекорди на 5000 метра и полумаратон;
- Медали на 1500 метра и 3000 метра на закрито.
 
Катерин Ибаргуен (Колумбия)
- Победителка в Континенталната купа, шампион в Диамантената лига и турнира на Централна Америка и Карибите. Всичко това в дисциплините скок на дължина и троен скок;
- Най-добри постижения за сезона и непобедена в осем финала в тройния скок.
 
Мария Ласицкене (Русия, под неутрален флаг)
- Победителка в 25 от 26 състезания в скока на височина, включително на световното първенство на закрито, европейския шампионат, Диамантената лига и Континенталната купа;
- Най-добри постижения за сезона на закрито и открито.
 
Шоне Милър-Уибо (Бахрейн)
- Непобедена в 15 състезания на пет турнира (13 финала и две квалификации), включително на 200 метра и щафета 4 по 100 на Континенталната купа;
- Най-добро постижение за сезона и три победи на 400 метра с най-доброто време от 2006-а година насам;
- Шампион на Диамантената лига и Игрите на британската общност на 200 метра;
- Най-добри постижения за сезона на 300 метра на закрито и на 150 метра.
 
Сандра Перкович (Хърватия)
- Победителка в 11 от 13 състезания на диск, европейска титла за рекордния пети път;
- Има седем най-дълги хвърляния за годината.
 
Кастер Семеня (Република Южна Африка)
- Непобедена в девет финала на 800 метра, включително на Игрите на британската общност, Африканския шампионат, Диамантената лига и Континенталната купа;
- Шампион на 1500 метра на Игрите на британската общност и шампион на Африка на 400 метра;
- Най-добри времена за сезона на 800 и 1000 метра.
 
Нафисату Тиам (Белгия)
- Европейски шампион, най-добро постижение за сезона и непобедена в седмобоя;
- Трета в света в скока на височина.
 
Анита Влодарчик (Полша)
- Европейски шампион, победителка в надпреварата ИААФ Чалъндж и с най-добро постижение за сезона в хвърлянето на чук.

Реклама

Коментари

Секция "Коментари" е предоставена за мнения и коментари от читателите на novsport.com. Препоръчителна минимална възрастова граница 18 години.
Novsport.com не носи отговорност за съдържанието на тази секция. Посетителите използват и четат раздела на своя отговорност.

Bookmark and Share

 

Още от Новини

Още от Новини

Актуално

17:00 Днес Димитров - Томпсън
21:45 Днес Косово - България
19:00 Днес Турция - Молдова
21:45 Днес Черна гора - Англия
21:45 Днес Португалия - Сърбия
21:45 Днес Люксембург – Украйна
21:45 Днес Франция - Исландия
21:45 Днес Андора - Албания

Реклама

Видео

Холандия – Германия 2:3 Кубрат Пулев победи Богдан Дину с нокаут Тервел Пулев победи Мич Уилямс
Холандия – Германия 2:3
Кубрат Пулев победи Богдан Дину с нокаут
Тервел Пулев победи Мич Уилямс

Резултати на живо

Всички мачове Още РЕЗУЛТАТИ

Футболни Прогнози

Любопитно

Славея Сиракова показа перфектна форма Део и Марина ще раздават късметлийски фишове на Благовещение Тасевски и Вутов станаха студенти
Славея Сиракова показа перфектна форма
Део и Марина ще раздават късметлийски фишове на Благовещение
Тасевски и Вутов станаха студенти

Реклама

Фото Галерия

България - Черна гора 1:1 Националите се събраха в Бояна Гросмайсторски Лудогорец смълча Герена!
България - Черна гора 1:1
Националите се събраха в Бояна
Гросмайсторски Лудогорец смълча Герена!

Реклама

Още от деня

Всички новини от деня

Автоновини

Теему Сунинен поведе след втория ден на рали Швеция Министър Кралев се срещна с шампионите от Европейския рали трофей (Балканска зона) Григор Григоров и Йордан Атанасов Фернандо Алонсо спечели 24-часовия маратон на Дайтона
Теему Сунинен поведе след втория ден на рали Швеция
Министър Кралев се срещна с шампионите от Европейския рали трофей (Балканска зона) Григор Григоров и Йордан Атанасов
Фернандо Алонсо спечели 24-часовия маратон на Дайтона