Арсенал няма спирка, взе 10-а поредна победа (ВИДЕО)

Обамеянг заби два гола за успеха на "артилеристите"

Арсенал спечели с 3:1 домакинството си на Лестър от 9-ия кръг на Висшата лига. Това беше десети пореден успех за "артилеристите" във всички турнири. Тимът се изравни по точки с Челси и Тотнъм и се намести на четвъртото четвъртото място във временното класиране.

Ектор Белерин си отбеляза автогол в 31-ата минута. С попадения на Месут Йозил (45) и Пиер-Емерик Обамеянг (63, 66) Арсенал обаче стигна до обрата.

Лестър заслужаваше да получи дузпа в 17-ата минута, когато Роб Холдинг игра с наказателното поле, но реферът Крис Кавана не реагира. Малко след това и Хари Магуайър бе близо до гола. Той засече центриране на Джеймс Мадисън, но Бернд Лено показа страхотен рефлекс.

Така се стигна до 31-та минута, когато Бен Чиуел проби по лявото крило и отправи прострелно центриране, което се отклони в крака на Ектор Бейерин и излъга Лено - 0:1.

Капитанът на "артилеристите" Месут Йозил изравни в 45-ата минута. Германецът получи топката на скорост около дузпата и технично я насочи в далечния ъгъл за 1:1.

Лестър беше много близо до втори гол в 58-ата минута. Лено увисна, а Вилфред Ндиди уцели гредата.

Пиер-Емерик Обамеянг се появи на терена в 61-ата минута. Пет по-късно габонецът вече бе отбелязал два гола. Първият дойде в 63-ата, пусна прекрасен пас към Бейерин. Испанецът намери на задна греда Обамеянг, който на метри от голлинията нямаше как да сгреши - 2:1.

Само три минути по-късно лондончани вкараха и трети гол. Йозил остана сам срещу Шмайхел, но подаде на Обамеянг, който направи 3:1.

Артета: Не мога да намеря правилните думи