Шампионката Вожняцки с първа победа в Сингапур

Шампионката от миналата година Каролина Вожняцки записа първи успех на Шампионата на WTA в Сингапур с награден фонд 7 милиона долара.

Поставената под номер 2 се наложи в среща от втория кръг в Бялата група над Петра Квитова от Чехия със 7:5, 3:6, 6:2 след 2.19 часа игра.

Вожняцки взе първия сет с решаващ пробив в края. Във втората част победителката от надпреварата през 2011 година Квитова на два пъти пропиля пробив аванс, но след 3:3 взе три поредни гейма, за да изравни. В третия сет датчанката дръпна с 5:1 по пътя си към крайната победа.

Така Вожняцки запази шансове да продължи на полуфиналите, докато надеждите на Квитова да продължи борбата за титлата са минимални, след като тя загуби първите си два мача.
Томова на 81-о място в световната ранглиста

Вижте новата класация при дамите и българките в нея

Гришо загуби позиция в ранглистата, но остана в топ 10

Вижте класацията при мъжете и българите в нея

Ива Иванова триумфира с титлата на сингъл на турнир от категория J200 на ITF в Истър