СЛЕД ДРАМА: Рилецо остана без победа във ФИБА (ПЪЛЕН ЗАПИС)

Българският тим изоставаше с 2 т. 38 сек. преди сирената и в крайна сметка отстъпи пред унгарския Фехервар

"Рилски спортист" загуби драматично от унгарския "Фехервар" като гост със 80:84 в мач от група F на четвъртия по сила клубен баскетболен турнир – ФИБА Европа.

Играчите на Людмил Хаджисотиров остават без победа въпреки че направиха силен мач.

През целия двубой нито един от двата отбора не успя да се откъсне решително, но в последната четвърт домакините от "Фехервар" имаха лек аванс.

С тройка на Мартин Маринов 38 секунди преди сирената резултатът стана 82:80 за унгарците.

Домакините бяха близо до сгрешат при следващата си атака, но с точно изпълнение на Марко Филиповити със сирената за 24 секунди "Фехервар" поведе с четири точки и взе крайния успех.

За тима от Самоков най-резултатен беше Артър Едуардс с 18 точки, а по 15 добавиха Джейлън Дженкинс и Мартин Маринов. Ветеранът Йордан Бозов добави вкара 11.

За "Фехервар" шестима баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив.