Юве изнесе лекция на Юнайтед насред „Олд Трафорд“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Фен нахлу на терена, Жозе вървя пеша, а Де Хеа спаси домакините от разгром

Ювентус победи с лекота Манчестър Юнайтед в дербито на Шампионска лига във вторник вечер.

Италианският гранд се наложи с минималното 1:0 на „Олд Трафорд“ и остана едноличен лидер в група Н с пълен актив от 9 точки след първите три двубоя.

Настоящият не започна никак добре за домакините, които са втори с 4 пункта, тъй като клубният им автобус закъсня за втори пореден път за среща от най-силния клубен турнир на УЕФА.

Европейската централа вече наложи глоба на „червените дяволи“, защото трябваше да премести началния час на дуела с Валенсия в началото на месеца, но поне този път мачът с Юве стартира по план.

Той бе очакван с огромен интерес заради завръщането на Кристиано Роналдо на „Театъра на мечтите“, където първи от лагера на домакините се появи мениджърът Жозе Моуриньо.

Впоследствие стана ясно, че португалецът е вървял пеша, след като умишлено избрал хотел на едва километър от стадиона, но въпреки това автобусът е пътувал 45 минути до съоръжението.

„Разходих се сред феновете, нахлупил качулка, но никой не ме позна. Разбрах, че и Ювентус е имал подобен проблем с придвижването”, коментира Специалния, решил да заложи на същите стартови 11, както и срещу бившия си тим Челси през уикенда.

Тогава Юнайтед стигна до пълен обрат от 0:1 и допусна изравняване за 2:2 в 96-ата минута, но сега бе напълно надигран от Юве и не загуби с разлика най-вече заради своя вратар Давид Де Хеа.

Малко след началния съдийски сигнал, докато Хуан Мата се подготвяше да изпълни свободен удар, един от феновете нахлу на терена на "Олд Трафорд" и успя да се докосне до Кристиано Роналдо, макар и вече задържан от охраната.

В 17-ата минута пък португалецът напредна отдясно и центрира, след което Крис Смолинг изпревари Куардадо, но топката стигна до Пауло Дибала и той я прати в мрежата, за да открие резултата в полза на Ювентус.

Това бе четвърто попадение за аржентинеца в турнира, като повече от него до момента има само сънародникът му Лионел Меси, който е с пет гола.

До почивката гостите тотално доминираха и само липсата на късмет, както и Де Хеа, ги лишиха от по-сериозна преднина.

В 32-ата минута изигралият страхотен мач Родриго Бентакур пропусна чудесна възможност да удвои преднината на „бианконерите“, а в 41-ата Де Хеа блесна с двойно спасяване.

Испанецът първо отрази мощен изстрел на Кристиано, след което и опита на Блес Матюиди за добавка.

Така почивката дойде при резултат 1:0 в полза на Юве, ала статистиката бе далеч по-категорична:

След паузата ситуацията на терена не се промени особено, макар да се усети подобрение в играта на домакините.

В средата на втората част обаче, след образцова атака, Роналдо отправи страховит изстрел към горния ъгъл на вратата, ала Де Хеа отново показа световна класа и майсторски спаси.

Шанс за Юнайтед се откри четвърт час преди края на редовното време след отлично изпълнение на Пол Погба, чийто удар обаче срещна дясната греда и после рикошира в главата на Воичек Шчесни, но излезе в корнер.

В заключителните минути двата тима си размениха по едно положение, но не успяха да се възползват и в крайна сметка Юве взе трите точки.

„Старата госпожа“ остана без поражение през настоящия сезон, регистрирайки само победи и едно реми, докато „червените дяволи“ са с едва един успех в последните си седем опита и са едва десети във Висшата лига.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Йънг, Линдельоф, Смолинг, Шоу, Мата, Матич, Погба, Рашфорд, Марсиал, Лукаку;

ЮВЕНТУС: Шчесни, Кансело, Бонучи, Киелини, Алекс Сандро, Пянич, Бентакур, Матюиди, Куадрадо, Роналдо, Дибала;

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати