ОБЗОР: Борусия (Д) се издъни, но продължава да води в Германия (РЕПОРТАЖИ)

Резултати и класиране от кръга в Бундеслигата

Борсия Дортмунд продължава без загуба в германското първенство. "Жълто-черните" направиха 2:2 у дома срещу Херта и всеу още са лидери в класирането с 21 точки, само две повече от шампиона Байерн.

И двете попадения за тима Борусия бяха дело на Джейсън Санчо, който се разписа в 27-ата и 61-ата минути. При повече късмет той можеше да запише хеттрик, но негов гол беше отменен.

За гостите попаденията бяха дело на Калу, който се разписа четири минути преди почивката и в 91-ата минута от дузпа.

Баварците спечелиха с 2:1 гостуването си на Майнц 05.

Победата дойде след голове на Леон Горетцка (39’) и Тиаго Алкантара (62’), а между тях Жан-Пол Ботиус (48’) беше изравнил. Отделно Джошуа Кимих и Хавиер Мартинес удариха по една греда, а попадение на Тиаго не беше зачетено след намесата на ВАР.