ДЕЖАВЮ: Златна резерва донесе шести поред успех на Ботев Пловдив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Стивън Петков се разписа след само 3 минути на терена и утвърди "канарчетата" в шестицата

Ботев Враца записа трета последователна загуба като домакин, след като загуби с 0:1 от пловдивския си съименник в мач от XIII кръг на Първа лига.

Новаците в елита нанесоха само един точен удар и то в самия край на двубоя, игран на стадион „Огоста“ в Монтана, докато гостите удариха две греди.

В герой за „канарчетата“ отново се превърна златната резерва Стивън Петков, който вкара единственото попадение в срещата след едва три минути на терена.

Наставникът на „жълто-черните“ Николай Киров пусна състав без чист нападател, но това не даде резултат до почивката и впоследствие Белия изигра своя печеливш джокер.

Иначе неговите момчета започнаха вихрено мача и в първите 10 минути вратарят на домакините Красимир Костов трябваше да се намесва решително три пъти, а веднъж бе спасен и от гредата.

Това се случи в деветата минута, когато Серкан Юсеин отправи коварен удар от дясно, но топката се отби от напречния стълб и излезе в аут.

Впоследствие Ботев Враца изравни играта и стигна до първия си изстрел в 35-ата минута, когато Йордан Апостолов стреля след рикошет, ала встрани от целта.

Не след дълго звездата на домакините Валери Божинов се освободи добре, но не успя да насочи удара си в очертанията и така почивката дойде при нулево реми.

Малко след нея пловдивчани удариха греда за втори път, след като Димитър Пиргов засече центриране от корнер, но нямаше късмет.

В 51-ата минута пък Костов отново показа класа, този път с двойно спасяване, отразявайки първо опасен изстрел по диагонала на Густаво Афонсо, а после и опита за добавка Антонио Вутов.

В 57-ата минута „канарчетата“ имаха претенции за дузпа, тъй като Валери Божинов спря с ръка изстрел към вратата на Серкан Юсеин, но наказателен удар не последва.

Николай Киров реагира веднага след това и пусна на терена Стивън Петков, а нападателят се нуждаеше от едва три минути, за да открие резултата.

Златната резерва на гостите влезе на терена в 58-ата и в 61-ата засече майсторски с глава центриране от корнер, за вкара своя гол №21 с жълто-черната фланелка.

В 83-ата минута Серкан Юсеин намери Лъчезар Балтанов в наказателното поле на Ботев Враца, капитанът залъга защитник и стреля, но стражът на домакините докосна топката и тя мина над гредата.

До края на срещата гостите демонстрираха стабилна игра в защита и не допуснаха опасности пред Даниел Кайзер.

Така Ботев Пловдив записа шести пореден успех във всички турнири и изпревари в класирането градския съперник Локомотив.

„Канарчетата“ събраха 23 точки, с три повече от „смърфовете“ и заемат петата позиция в класирането, докато Ботев Враца е на 11-о място с 12 пункта от 13 мача.

БОТЕВ ВРАЦА - БОТЕВ ПЛОВДИВ 0:1
0:1 Стивън Петков (61')