ОБЗОР: Сан Антонио отново се справи с ЛеБрон и Лейкърс

Вижте всички резултати от НБА

Отборът на Сан Антонио Спърс постигна втори успех над Лос Анджелис Лейкърс в Националната баскетболна асоциация през сезона след 110:106 у дома.

По-рано през седмицата ,,шпорите“ спечелиха визитата си в Калифорния в драматичен сблъсък, завършил 143:142 след продължения.

„Езерняците“ поведоха с 36:29 след края на първата четвърт, като преднината им достигна 14 точки. Възпитаниците на Грег Попович обаче постепенно намериха своята игра и въпреки че изоставаха на полувреме с 6 точки, съумяха да обърнат развоя на мача в своя полза.

Най-резултатен за победителите бе дошлият от Торонто Раптърс през лятото ДеМар ДеРозан, който вкара 30 точки, като към тях добави 12 борби и 8 асистенции.

Той отбеляза решителен кош 16 секунди преди края на двубоя, за да затвърди успеха на Спърс.

За Лейкърс ЛеБрон Джеймс реализира 35 точки и овладя 11 борби, но това се оказа крайно недостатъчно за баскетболистите на Люк Уолтън.

С победата си Спърс са вече с три победи и две загуби от началото на редовния сезон, докато Лейкърс допуснаха четвърто поражение от шест изиграни мача.