Царско село излъга Арда с шедьовър в Кърджали (СНИМКИ)

Много битка, червен картон и ювелирен гол в дербито на Втора лига

Царско село победи като гост с 1:0 отбора на Арда в Кърджали и така увеличи преднината си на върха във Втора лига.

Лидерите се наложиха над един от преките си конкуренти за промоция в елита благодарение на изключително красив гол със задна ножица на Георги Минчев в заключителната част на двубоя.

Дербито бе изпъстрено с множество нарушения, много нерви и здрава битка на обновения стадион „Арена Арда“.

През първото полувреме нито един от отборите не можа да стигне до чиста голова възможност, а малко преди паузата напрежението се покачи, след като Венцислав Бенгюзов влезе остро в крака на Реян Даскалов.

В началото на второто полувреме Илиян Йорданов от гостите имаше две възможности да се разпише с глава след центрирания, но не намери целта, а в 60-ата минута домакините имаха чудесен шанс да открият резултата.

Тогава вратарят на „царете“ изрита неумело една върната към него топка и тя попадна у Димитър Макриев, който изведе Венцислав Бенгюзов, чийто мощен шут обаче бе спасен майсторски от Росен Андонов.

Малко след това Арда организира добра атака и резервата Георги Андонов претендираше за дузпа, но такава не последва, а в 77-ата минута се стигна до най-красивия момент в дербито.

Нападателят на гостите Георги Минчев се ориентира най-бързо в наказателното поле на домакините, спря на гърди и със страхотна задна ножица матира вратаря Иван Караджов, за да открие резултата със своя 12-и гол в 12 мача.

Веднага след това нервите на Милен Стоев от домакините не издържаха и той бе изгонен с директен червен картон заради изключително грубо нарушение.

Това допълнително повиши напрежението и то постепенно ескалира с няколко сериозни сблъсъци, довели до влизане на лекарските щабове и няколко жълти картона.

В последните минути Арда се опита да изравни, но Росен Андонов блесна със спасяване след удар от границата на пеналта и така Царско село спечели мача.

След успеха хората на Никола Спасов вече имат 31 точки, със седем повече от втория Монтана и с цели 11 от петия Арда.

АРДА – ЦАРСКО СЕЛО 0:1

0:1 Георги Минчев (77‘)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АРДА: 1. Иван Караджов, 20. Деян Лозев, 2. Милен Стоев, 71. Пламен Крумов, 5. Борислав Христов (к), 22. Атанас Кръстев, 73. Венцислав Бенгюзов, 25. Митко Плахов, 11. Димитър Законов, 16. Димитър Макриев, 91. Венцислав Христов;

ЦАРСКО СЕЛО: 12. Росен Андонов, 5. Марко Прльевич, 26. Георги Хашев, 4. Пламен Тенев, 14. Веселин Минев (к), 6. Антонио Георгиев, 44. Божидар Кацаров, 17. Реян Даскалов, 11. Китан Василев, 89. Илиян Йорданов, 10. Георги Минчев;

КЛАСИРАНЕ:

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона