Съперник на Лудогорец вкара 6 в Германия

Крепостта на Вердер падна след година

Съперникът на Лудогорец в Лига Европа Байер (Леверкузен) изненадващо победи с 6:2 Вердар като гост в мач от 9-ия кръг на Бундеслигата. Домакините нямаха загуба на “Везерщадион” от година насам и евентуален щеше да ги изкачи отново на втора позиция само на точка зад лидера Борусия (Дортмунд). Нещата обаче не се развиха според очакванията.

“Аспирините” нанизаха три гола до почивката чрез Кевин Фоланд (8), Юлиан Брант (38) и Карим Белараби (45) и битката изглеждаше решена.

Вердер обаче се разигра и в 60-ата и 63-ата минути съкрати изоставането си след точни изстрели на Клаудио Писаро и Юя Осако.

Кай Хавертц обаче охлади ентусиазма на домакините с технично попадение в 67-ата минута. В 72-ата Александър Драгович покачи на 5:2, а в 77-ата Себастиан Лангкамп си вкара автогол за крайното 2:6.

До този кръг Байер беше на крачка от изпадащите, но сега вече е на 12-а позиция.

В сряда Вердер ще търси излизане от шока при гостуването си на аматьорите Вайхе (Фленсбург) в мач от Купата на Германия, а Леверкузен среща доста по-сериозен опонент - Борусия (Мьонхенгладбах).