ОБЗОР: Нов рекорд по тройки в НБА! (ВИДЕО)

Милуоки остава единствен непобеден след бой по Торонто, вижте всички резултати и класиранията

Играчът на Голдън Стейт Клей Томпсън счупи рекорда на съотборника си Стеф Къри, като вкара 14 тройки в един мач.

Общо Томпсън завърши мача с 52 точки за успеха на Голдън Стейт със 149:124 над Чикаго. В статистиката си за 26 минути на терена той добави 5 борби и една пресечена топка.

Досегашният рекорд на Къри беше 13 тройки в един мач и беше поставен през 2016-а година, а третата позиция в тази ранглиста си делят Коби Брайънт и Донъл Маршъл с по 12 точни изстрела от зоната за три точки.

В първите седем мача на Уориърс през сезона той имаше едва 5 успешни стрелби от 36 опита, а в Чикаго наниза 14 от 24 изстрела. Клей взриви залата с 22 точки само в първата четвърт и общо 36 до почивката, когато тимът му поведе с 92:50. Това всъщност стана и второто най-резултатно полувреме в историята на Лигата след 107-те точки отбелязани от Финикс през 1990-а година.

Стеф Къри завърши мача с 23 точки, Кевин Дюрант остана с 14 и 8 асистенции. Алфонсо Маккини, който стартира кариерата си именно в Чикаго, отбеляза 19 точки и взе 10 борби за шампионите.