Одобрявате ли оставката на Борислав Михайлов?

31 октомври 2018 14:55 Емил Арсов

ДРАМА: Черно море се върна от Ада, за да бие Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Черно море се класира за четвъртфиналите на Купата на България след драматична победа над Левски след дузпи. „Сините” поведоха в 9-ата минута чрез Кабрал, но три по-късно Зехиров върна паритета. След почивката Тиам даде отново преднина за столичани (78`), но в добавеното време Георги Божилов изравни и вкара мача в продължения. След още 30 минути игра не се стигна до нов гол и всичко се реши с 11-метрови удари, където по-голяма точност показаха футболистите на Илиан Илиев.

Срещата не започна добре за столичани, тъй като Холмар Ейолфсон получи контузия още в 8-ата минута и бе заменен принудително от Белаид.

Само минута по-късно „сините” поведоха в резултата. Костов овладя на гърди и чукна за Мариани, той видя свободния отдясно Жерсон Кабрал и веднага подаде на своя съотборник. Последва силен удар от дистанция на холандеца, топката се отклони в Панайотов и влетя в мрежата на Макенджиев, който нямаше време да реагира.

Домакините отговориха бързо и в 12-ата минута заличиха пасива. Георги Илиев направи класно извеждащо подаване за Зехиров, който останал на стрелкова позиция чукна технично топката покрай Митрев към далечния ъгъл за 1:1.

През следващите минути играта се насити с единоборства и сблъсъци, но без положения пред двете врати.

В 33-ата минута се получи спорна ситуация, при която гостите искаха дузпа за игра с ръка на Пламен Димов, но реферът подмина протестите на „сините”.

В края на полувремето Георги Илиев изпълни пряк свободен удар, пращайки кълбото към горния десен ъгъл, но Божидар Митрев плонжира и с една ръка опази мрежата си от второ попадение.

Черно море намери по-бързо игровия си ритъм след почивката, но футболистите на Илиан Илиев не успяваха да намерят пролука в отбраната на „сините”. Левски също изпитваше трудности в атака и ударите на гостите минаваха далеч от целта.

В 78-ата минута Цветкович направи центриране отляво, топката бе отклонена към Яблонски, той нанесе неточен удар, който се превърна в пас за Тиам. Сенегалецът овладя и с плътен удар покачи на 2:1.

В 84-ата Станислав Костов можеше да сложи точка на спора, след добър пас на Обертан, но от няколко метра стреля в Макенджиев.

Черно море се активизира в последните минути, търсейки гола, който да запази шансовете на тима поне за продължения.

Кононго шутира силно, при което Митрев отклони съвсем леко, но достатъчно, за да спаси. Секунди след това, след изпълнението на корнера, Хасани центрира в наказателното поле, където Ради Василев отклони с глава към далечната греда и малко не му достигна да изравни.

В първата минута от добавеното време Енчев направи пас в пеналта, където резервата Георги Божилов с едно движение отклони точно, отбелязвайки за 2:2.

Така мачът влезе в продължения.

В следващите 30 минути и двата тима не предприеха излишни рискове и победителят трябваше да се реши чрез изпълнение на дузпи.

Георги Илиев и Кабрал започнаха сточни удари, след което Георги Божилов пропусна от бялата точка. Последваха безкомпромисни изпълнения на Яблонски, Панайотов, Цветкович, Ради Василев, Тиам и Андраде, за да дойде моментът, в който Нашименто (влезнал в 120-ата минута да бие дузпа), се подхлъзна и прати високо над вратата, връщайки Черно море в мача. Пламен Димов вкара, а след него Нуно Рейш нацели гредата и така „моряците” се класираха за следващата фаза.

Събития

121' Червен картон Ривалдиньо получава червен картон!
121' След последния съдийски сигнал напрежението ескалира и реферът даде два червени картона - на футболист на Левски на играч на Черно море!
121' Пропусната дузпа Нуно Рейш пропуска!!! Черно море се класира за четвъртфиналите!!! Топката срещна напречната греда и тупна на голлинията - гол няма!
121' Гол от дузпа Пламен Димов вкарва! 5:4!
121' Пропусната дузпа Резервата Филипе Нашименто се подхлъзна и прати високо над вратата!!!
121' Гол от дузпа Андраде бележи! 4:4!
121' Гол от дузпа Тиам не трепва и бележи от бялата точка! 4:3 за "сините"!
121' Гол от дузпа Ради Василев също вкарва.
121' Гол от дузпа Цветкович е точен! 3:2!
121' Гол от дузпа Васил Панайотов е точен -2:2 при дузпите, но "моряците" имат един пропуск.
121' Гол от дузпа Яблонски праща със силен удар в центъра на вратата! Гол!
121' Пропусната дузпа Пропуск! Георги Божилов нацелва гредата!
121' Гол от дузпа Кабрал също показа хладнокръвие и бележи.
121' Гол от дузпа Първа дузпа изпълни Георги Илиев и е точен!
120' Край и на второто продължение! Всичко ще се реши след дузпи!
120' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Нашименто.
120' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Левски, излиза Станислав Костов.
119' Нова атака на "моряците" и отново корнер.
118' Центриране Георги Илиев центрира, но Обертан е добре позициониран в пеналта и чисти.
118' Корнер за Черно море.
115' Многоходова акция на "сините", но Хасани се намесва и чисти в корнер.
113' Смяна за състезател влизащ в игра Андраде вместо него.
113' Смяна за състезател излизащ от игра Витанов е заменен.
113' Мощен пробив на Божилов, но след паса му към Василев топката е избита.
108' Контузия или получаване на медицинска помощ Георги Илиев получава лекарска помощ.
108' Жълт картон Ивайло Найденов получава жълт картон.
106' Начало на второто продължение.
105' Край на първото продължение.
102' Контузия или получаване на медицинска помощ Панайотов получава лекарска помощ след сблъсък с Кабрал.
101' Добър пробив на Кабрал, но се подхлъзна и загуби топката.
100' Иван Горанов е откаран с линейка към болницата във Варна.
93' Смяна за състезател влизащ в игра Найденов влиза в игра.
93' Смяна за състезател излизащ от игра Иван Горанов е получил контузия, има съмнения за пукнато ребро.
92' Жълт картон Мартин Минчев получава жълт картон.
91' Начало на първото 15-минутно продължение.
90+3' Край на редовното време, мачът влезе в продължения!
90+1' Гол ГООООЛ! Черно море изравнява!!! Мирослав Енчев подаде отдясно към Божилов, който не бе покрит добре от бранителите в "синьо" и с едно движение отклони към долния десен ъгъл за 2:2!
90' Три минути добавено време.
90' Цветкович чисти в корнер.
87' Bнимание След корнера топката е отклонена за Хасани наляво, той центрира в пеналта, Ради Василев отклони с глава към далечния ъгъл, а топката мина на сантиметри от страничния стълб!
86' Bнимание Пробив на Кононго, завършил със силен удар, топката е леко отклонена от Митрев в корнер.
85' Жълт картон Жълт картон и за Обертан.
84' Bнимание Центриране на Обертан, Станислав Костов успя да нанесе удар от няколко метра, но право в Макенджиев, който изби.
83' Жълт картон Жълт картон за Мирослав Енчев.
81' Смяна за състезател влизащ в игра Божилов е последната смяна на Илиан Илиев.
81' Смяна за състезател излизащ от игра Фенуш е заменен.
78' Гол ГООООЛ! Цветкович центрира, топката бе подадена на Яблонски, който пробва удар, но вместо това подаде на Тиам, който между двама бранители овладя и с мощен шут матира Макенджиев!
77' Удар Удар на Кабрал от фаул, право в стената.
75' Смяна за състезател излизащ от игра Заменен е Мариани.
75' Смяна за състезател влизащ в игра Станислав Иванов влиза в игра.
74' Жълт картон Радослав Василев получава жълт картон.
74' Удар Силен, но неточен удар на Станислав Костов.
72' Смяна за състезател влизащ в игра Мартин Минчев вместо него.
72' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за домакините, Зехиров е заменен.
72' Центриране Центриране на Цветкович, на което липсваше малко, за да се превърне в красив прехвърлящ удар.
67' Центриране Корнер за Левски. Последва центриране и нов ъглов удар за "сините".
66' Центриране Контра на Черно море, която завършва с неточно центриране на Василев.
64' Смяна за състезател влизащ в игра Ради Василев на негово място.
64' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна за Черно море, излиза Жоржиньо.
63' Центриране Центриране на близка греда на Мариани, топката е изчистена.
62' Корнер за Левски след намеса на Димов.
58' Жълт картон Яблонски получава жълт картон.
57' Удар Пространство пред Жоржиньо, но ударът му е блокиран от футболист на гостите с шпагат.
54' Центриране Дълъг пас на Цветкович, който е доста неточен и топката излиза в аут.
50' Засада Засада на Кабрал.
48' Центриране Добър рейд на Жоржиньо отдясно, последва центриране, но Зехиров остана под топката.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+2' Край на мача Край на първото полувреме!
45' Две минути добавено време.
43' Bнимание Спасяване! Георги Илиев прати топката към горния десен ъгъл, но Митрев успя да плонжира и с една ръка изби! Прекрасна изява на Илиев и вратаря на Левски!
42' Яблонски препъва Илиев на метър от наказателното поле. Шанс за Черно море.
40' Удар Удар от сериозна дистанция на Георги Илиев, Митрев първоначално изпусна топката, но реагира бързо и улови кълбото.
40' Рисково отиграване на Белаид, но успява да се поправи и чисти в предни позиции.
36' Жълт картон Картон и за Атанас Зехиров.
34' Жълт картон Бурна реакция срещу решението на съдията носи картон на Цветкович.
33' Футболистите на Левски поискаха от рефера Ивайло Стоянов дузпа, за игра с ръка на Димов, но съдията прецени, че няма нарушение на правилника.
32' Центриране Мариани центрира от фаула, Яблонски съвсем леко закачи топката и нямаше как да притесни Макенджиев.
31' Жълт картон Капитанът на домакините Георги Илиев получи жълт картон за фаул срещу Тиам.
30' Удар Цветкович получва до дъгата и пробва удар, но бе изблъскан от бранител и шутът му не затрудни вратаря на "моряците"
26' Обертан губи лесно от Панайотов в близост до пеналта на домакините.
23' Удар Хасани нанася удар с глава, но право в Митрев, който лови без проблем.
22' Корнер в полза на домакините.
20' Яблонски бърка, но Жоржиньо не се възползва от грешката му и лесно губи топката.
17' Жълт картон Жълт картон за Нуно Рейш
12' Гол ГОООООЛ за Черно море! Георги Илиев изведе великолепно Атанас Зехиров, който чукна покрай Митрев за 1:1
9' Гол ГОООООЛ за Левски! Давиде Мариани подаде към Жерсон Кабрал, който нанесе силен изстрел извън наказателното поле. Топката рикошира в гърба на Панайотов и влетя в мрежата за 0:1
8' Смяна за състезател влизащ в игра На мястото на Ейолфсон влиза Аймен Белаид
8' Смяна за състезател излизащ от игра Изключително неприятна новина за Левски. Холмар Ейолфсон получи контузия след единоборство със съперников футболист и е изнесен на носилка