Етър е на 1/4-финал след класика над Верея (СНИМКИ)

Възпитаниците на Красимир Балъков не срещнаха трудности срещу старозагорци

Тимът на Етър стигна четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

Шампионът на страната от 1991 година отнесе с 3:0 Верея (Стара Загора) и се нареди сред участниците в следващия етап. Футболистите на Красимир Балъков имаха превъзходство през целия мач и логично се поздравиха с успех.

Преди почивката пропуски пред вратата на Богомил Цинцарски направиха Ерик Почанскии Иван Петков. През второто полувреме логичното се случи, макар и по леко куриозен начин. В 51-ата минута Цинцарски изрита силна топката, но тя удари Румен Руменов в гърба и влетя в празната рамка.

В 82-ата минута Иван Стоянов зарадва зрителите на стадион "Ивайло" с точно изпълнение за 2:0, а пет минути след това Крум Стоянов направи 3:0 и фиксира крайния резултат.

Етър - Верея 3:0

1:0 Румен Руменов (51')
2:0 Иван Стоянов (82')
3:0 Крум Стоянов (87')

Стартовите състави:

Етър: Господинов, Артюнин, Василев, Почански, Варела, Петков, Ив. Стоянов, Кр. Стоянов, Гълъбов, Руменов, Ивайлов

Верея: Цинцарски, Запрянов, Станчев, Йоргенсен, Тевия, Диара, Киофу, Мартинович, Маламов, Рюстемов