Одобрявате ли оставката на Борислав Михайлов?

31 октомври 2018 21:44 Васил Костов

Лудогорец оцеля за Купата след драма с дузпи! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България. "Орлите" се наложиха драматично като домакини Славия след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха при 2:2.

Лудогорец можеше да поведе след по-малко от 240 секунди игра. Вандерсон центрира отдясно, Швиерчок засече с глава от вратарското поле, но над вратата.

Малко по-късно Якуб Швиерчок проби, влезе в наказателното поле и стреля силно, но топката се отби от външната страна на лявата греда.

Изненадващо с оглед събитията на терена, в 14-ата минута Славия поведе. Галин Иванов се разписа директно от фаул, от малък ъгъл. "Белият" футболист изненада Броун, който очакваше центриране и носи сериозна вина за попадението.

Домакините натиснаха сериозно, веднага след инкасирания гол. Доминик Янков направи чудесен индивидуален пробив, но завършващият му удар бе твърде слаб и право в Петков. Гостите пък отговориха с изстрел от сериозна дистанция на Милчо Ангелов, който обаче мина над вратата.

В 21-ата минута Швиерчок се освободи от двама защитници на Славия в наказателното поле и стреля мощно от малък ъгъл, но Георги Петков улови. 120 секунди по-късно, след центриране от корнер, Форстър засече с глава отблизо. Георги Петков обаче с невероятна намеса изби топката с една ръка. В ответната атака Чунчуков стреля по диагонала, но Броун плонжира и спаси. Лукас Саша пък нанесе силен удар от дъгата пред наказателното поле, но над вратата.

В 35-ата минута натискът на Лудогорец все пак даде резултат. Якуб Швиерчок премина през трима защитници на Славия, остана очи в очи с Георги Петков и пусна под плонжа му за 1:1.

В 40-ата минута Вандерсон за малко да се възползва от безумна грешка на Славия, излзеза сам срещу Петков, но вратарят някак успя да прибере топката и след това да я улови. В даденото продължение отново той стреля от чиста позиция, но Георги Петков с поредната си отлична изява предотврати пълен обрат.

Лудогорец натисна съперника си още с началния съдийски сигнал за втората част, но така и не успяваше да стигне до сериозна опасност пред вратата на гостите. От своя страна Славия се бяха прибрали в собствената си половина, защитаваха се много компактно и чакаха шанс за опасна контра.

Първото по-сериозно положение дойде чак в 70-ата минута. Влезлият като резерва Марселиньо стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина до дясната греда.

В 74-ата минута Лудогорец осъществи пълен обрат, като отново отново Якуб Швиерчок бе точен. Полякът си поигра на крачета в наказателното поле, завъртя се и стреля в долния ляв ъгъл за 2:1.

"Белите" реагираха ммигновено и 180 секунди по-късно резултатът отново бе изравнен. Галин Иванов финтира Сисиньо, влезе отляво в наказателното поле и прати топката в близкия  ъгъл за 2:2.

До края на редовните 90 минути не се случи нищо интересно и мачът влезе в 2 продължения от по 15 минути.

В 101-ата минута грешка на Гамаков можеше да се окаже фатална. Джоди Лукоки изкочи сам срещу вратаря, но Петков отрази удара му. При добавката пък Якуб Швиерчок разтресе лявата греда.

В 110-ата минута Лудогорец бе много близо до трето попадение, но не стигна до него заради невероятен пропуск. Марселиньо центрира от фаул, Кешеру засече от непосредствена близост, но много неточно. До края на мача не се случи нищо интересно и победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи.

Събития

120+1' Край на мача Лудогорец е на 1/4-финал. "Орлите" спечелиха с 5:3 при изпълнението на дузпи
120+1' Край на продълженията, победителят ще се реши след дузпи
120' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Александър Станисавлевич
120' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Янис Карабельов
116' Жълт картон Жълт картон за Густаво Кампаняро
116' Жълт картон Жълт картон за Рафаел Форстър
110' Bнимание Невероятен пропуск на Лудогорец! Марселиньо центрира от фаул, Кешеру засече от непосредствена близост, но много неточно
107' Швиерчок стреля високо над вратата
106' Начало на второто продължение
105' Край на първото продължение
101' Греда Грешка на Гамаков можеше да се окаже фатална. Джоди Лукоки изкочи сам срещу вратаря, но Петков отрази удара му. При добавката пък Якуб Швиерчок разтресе лявата греда
97' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Момчил Цветанов
97' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Цветелин Чунчуков
94' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Клаудиу Кешеру
94' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Димо Бакалов
91' Начало на първото продължение
90+3' Край на редовното време. Следват 2 продължения по 15 минути
82' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Джоди Лукоки
82' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Вандерсон
80' Жълт картон Жълт картон за Тейнур Марем
77' Гол ГООООООЛ за Славия! Галин Иванов финтира Сисиньо, влезе отляво в наказателното поле и прати топката в близкия ъгъл за 2:2
76' Жълт картон Жълт картон за Славчо Шоколаров
74' Жълт картон Жълт картон за Георги Петков
74' Гол ГООООООЛ за Лудогорец! Отново Якуб Швиерчок е точен. Полякът си поигра на крачета в наказателното поле, завъртя се и стреля в долния ляв ъгъл за 2:1
70' Bнимание Марселиньо стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина до дясната греда
66' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Марселиньо
66' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Доминик Янков
64' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Илиян Мицански
64' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Милчо Ангелов
62' Жълт картон Жълт картон за Якуб Швиерчок
62' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Густаво Кампаняро
62' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Светослав Дяков
60' Удар за статистиката на Натанаел - право в Петков
57' Жълт картон Жълт картон за Милчо Ангелов
55' Жълт картон Жълт картон за Натанаел
55' Жълт картон Жълт картон за Георги Йомов
46' Начало на второто полувреме
45+2' Край на първото полувреме
45+2' Bнимание Вандерсон стреля от чиста позиция, но Георги Петков с поредната си отлична изява предотврати пълен обрат
40' Bнимание Вандерсон за малко да се възползва от безумна грешка на Славия, излзеза сам срещу Петков, но вратарят някак успя да прибере топката и след това да я улови
35' Гол ГООООООЛ за Лудогорец! Якуб Швиерчок премина през трима защитници на Славия, остана очи в очи с Георги Петков и пусна под плонжа му за 1:1
29' Лукас Саша нанесе силен удар от дъгата пред наказателното поле, но над вратата
24' Bнимание Чунчуков стреля по диагонала, но Броун плонжира и спаси
23' Bнимание След центриране от корнер, Форстър засече с глава отблизо. Георги Петков обаче с невероятна намеса изби топката с една ръка
21' Bнимание Швиерчок се освободи от двама защитници на Славия в наказателното поле и стреля мощно от малък ъгъл, но Георги Петков улови
19' Милчо Ангелов стреля от сериозна дистанция - над вратата
18' Доминик Янков направи чудесен индивидуален пробив, но завършващият му удар бе твърде слаб и право в Петков
14' Гол ГОООООЛ за Славия! Галин Иванов се разписа директно от фаул, от малък ъгъл. "Белият" футболист изненада Броун, който очакваше центриране
8' Греда Якуб Швиерчок проби, влезе в наказателното поле и стреля силно, но топката се отби от външната страна на лявата греда
4' Bнимание Вандерсон центрира отдясно, Швиерчок засече с глава от вратарското поле, но над вратата
1' Начало на мача Начало на мача