От ада до рая: Капитанът на Милан си вкара автогол, но изкова победата в 91-ата минута (ВИДЕО)

"Росонерите" с драматичен успех над Дженоа

Милан победи Дженоа с 2:1 в отложен мач от първия кръг на Серия "А".  Успехът на домакините дойде изключително драматично - в 91-ата минута. За гостите това бе първа загуба под ръководството на Иван Юрич.

Двубоят на "Сан Сиро" трябваше да се играе на старта на сезона, но заради голямата трагедия разтърсила Генуа и цяла Италия на 14 август - рухването на моста Понте Моранди, срещата беше отложена.

Милан започна ударно и поведе още в 4-ата минута. Чалханоглу намери пред наказателното поле Сусо, който с бомбен шут опъна мрежата за 1:0.

Гостите успяха да изравнят с голяма доза късмет в 55-ата минута. Кристиан Куаме опита удар от почти нулев ъгъл, топката се отклони от Алесио Романьоли, прехвърли Донарума и спря от вътрешната страна на дясната греда за 1:1.

В 64-ата минута Игуаин стреля мощно извън наказателното поле, но вратарят успя да избие в корнер.

240 секунди по-късно Милан направи нов пропуск. Кесие нанесе плътен удар точката за изпълнение на дузпа, но Раду с нова блестяща намеса предотврати сигурен гол.

В 72-ата минута Хакан Чалханоглу стреля от воле,  от границата на наказателното поле, но топката профуча до лявата греда.

Донарума пък трябваше да показва класа след удар на Лазович.

Драмата настъпи в 1-ата минута на даденото продължение. Перфектният до този момент вратар на гостите не боксира добре балонно центриране в наказателното поле. Топката отиде пред наказателното поле към Романьоли, който я посрещна от въздуха, с гръб към вратата, прехвърли Раду и я прати във вратата за крайното 2:1.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Геноа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1