Челси би Франк Лампард с два автогола, в 5-голово шоу (ОБЗОР КУПА НА ЛИГАТА+РЕПОРТАЖИ)

Арсенал и Тотнъм също постигнаха успех

Челси отстрани Дарби Каунти за Купата на лигата. На "Стамфорд бридж" домакините се наложиха трудно в 1/8-финален сблъсък за Купата на лигата ("Карабао Къп") с 3:2 над водения от легендарния "син" футболист Франк Лампард.

Още в петата минута Томори си отбеляза изключително нелеп автогол, при опита си да изчисти едно безобидно центриране по земя на Дзапакоста.

Дарби обаче изравни само 240 секунди по-късно. Кейхил сбърка в средата на терена, позволявайки на Хъдълстоун да му отнеме. Халфът намери Джак Мериът отляво, а нападателят мигновено стреля в далечния ъгъл - 1:1.

В 21-ата минута гостите си отбелязаха втори автогол. Този път грешникът бе Ричард Киог, който засече в собствената си врата ново центриране на Дзапакоста.

В 27-ата минута Мейсън Маунт проби отляво и центрира много прецизно към Уагхорн, който засече от няколко метра за 2:2.

4 минути преди почивката преднината на Челси бе възстановена. Лофтъс-Чийк достигна топката до аутлинията и опита да върне към Дзапакостa. Хъдълстоун изчисти, но кълбото стигна до Сеск Фабрегас, който стреля до близката греда. Гостите настояваха за засада на Мората, който бе зад отбраната. Испанецът обаче не пречеше на Скот Карсън, така че попадението правилно бе зачетено - 3:2. Това се оказа и попедното попадение.

Останалите двубои от днес:

Арсенал - Блекпуул 2:1

1:0 Стефан Лихтщайнер (33')

2:0 Емил Смит-Роу (50')

56' Матео Гуендузи (А) - червен картон

2:1 Пудие О'Конър (66')

84' Пудие О'Конър (Б) - червен картон

Уест Хем - Тотнъм 1:3

0:1 Сон Хюнг-Мин (16')

0:2 Сон Хюнг-Мин (54')

1:2 Лукас Перез (71')

1:3 Фернандо Йоренте (75')

Мидълзбро - Кристъл Палас 1:0