КРАЙ! Слаб Гришо завърши със загуба кошмарна година (СНИМКИ)

Хасковлията не издържа срещу Марин Чилич, показа колеблива игра

Бойкотиращият България Григор Димитров не успя да сътвори чудо и да покаже израстване след само няколко тренировки с тенис легендата Андре Агаси.

Както се знае американецът вече е част от екипа на хасковлията, но и това не помогна на възпитаника му да продължи напред на Мастърс турнира в Париж.

Гришо имаше известни проблясъци в играта си и в психическо отношение по време на двубоя с Марин Чилич, но като цяло бе непостоянен и това го провали. Така хърватинът продължава напред след 7:6(5), 6:4.

Първият сет започна кошмарно за Димитров, който загуби още първото си подаване и позволи на своя съперник да поведе с 0:2. Веднага след това обаче хасковлията се стегна и направи рибрейк, стигайки до 1:2, а след това на свой сервис изравни за 2:2.

От тук до края на тази част играта бе равностойна до 4:5 за Чилич, който имаше страхотна възможност да затвори сета още тук не без помощта на българина. За щастие Гришо успя да измъкне гейма си и след това го вкара в тайбрек. Там имаше отлична преднина при 5:3 и два свои сервиса, но се разколеба и сдаде първата част на съперника си, след като не взе нито една точка до края.

Втората част започна също толкова катастрофално за Димитров, както и първата. Той застана на сервис и загуби подаването си. Чилич се възползва и поведе веднага с 2:0.

Колебанията при хасковлията обаче не спряха и при 3:1 за хърватина, той бе на прага да пробие отново, но Григор се спаси за 2:3. До края обаче българинът не успя да заличи този гейм пасив, който имаше срещу Чилич и в крайна сметка се предаде след 4:6.

Така в Париж Димитров отново не можа да прескочи 3-ия кръг, както се случи в шест от седемте му участия във френската столица, като през 2012-а бе спрян във втори кръг като квалификант от Хуан Монако.

Това бе пети мач между Димитров и Чилич, чийто първи сблъсък е от 2014-а в Бризбън, когато хърватинът печели. Именно в Париж през 2015-а Григор постигна първия си успех над този съперник, но на Олимпийските игри в Рио де Жанейро българинът отстъпи в два сета. Малко по-късно на “Мастърс”-а в Синсинати също през 2016-а Чилич спечели в три сета.

Хърватинът ще се изправи срещу Новак Джокович или Дамир Джумхур на четвъртфиналите, а Григор загуби 27-мия си мач в 3-и кръг на турнир от сериите "Мастърс" от общо 59 участия в основната схема в кариерата си.

Загубата на хасковлията ще доведе и до голям спад в световната ранглиста, като той ще се свлече до 19-а позиция в класацията следващата седмица.