Докъде ще стигне Григор Димитров на Уимбълдън?

01 ноември 2018 21:47 Пламен Димитров

ДРАМА В СТАРА ЗАГОРА! Ботев (Пд) е на четвъртфинал! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев Пловдив е последният четвъртфиналист в турнира за Купата на България! "Жълто-черните" победиха Берое с 4:3 след дузпи. Двата отбора направиха здрав мач, но не успяха да си отбележат гол в редовното време и продълженията на стадиона в Стара Загора.

Георги Ангелов и капитанът Мартин Райнов не успяха да вкарат от бялата точка. Преди това и Стивън Петков от Ботев се издъни.

Мачът започна равностойно, без положения пред двете врати. Първата и най-сериозна опасност през първото полувреме дойде чак в 19-ата минута. Тогава Вандерсон преодоля трима съперникови бранители и от аутлинията върна към Рубен Бригидо. Той стреля, но топката срещна тялото на Джонатан Перейра, който беше застанал на голлинията.

Малко преди това Тодор Неделев центрира към Стивън Петков в наказателното поле на домакините. Душан Перниш пръв стигна до топката и я изчисти. На два пъти футболистите на Ботев се опитаха да преодолеят вратаря на Берое с далечни удари. Джонатан и Неделев обаче не намериха целта.

В 37-ата минута Иван Бандаловски стреля с глава след центриране от корнер, топката обаче мина встрани от врата. Секунди преди почивката Койзер спаси шут на Хаджиев.

В началото на второто полувреме ситуацията на терена беше същата. Битката се водеше предимно в средата на терена и чак в 57-ата минута се стигна до удар в очертанията на една от двете врати. Отправи го Густаво, а Перниш спаси.

Двайсетина минути преди края на редовното време неадекватна намеса на Филипов можеше да доведе до гол във вратата на Ботев. Алфредо Мартинс обаче не успя да се възползва от подаръка и слабия му шут отразен от Казер.

В добавено време Иван Бандаловски беше изпуснат в наказателното поле и стреля силно, но вратарят на Ботев изби. Така мачът отиде в продължения.

Гол на Берое беше отменен в 93-ата минута. Меска получи топката зад защитата и стреля в гредата, а при добавката Рубен Бригидо вкара, но още при първото подаване футболистът от Гвинея -Бисау е бил в засада и реферът я отсъди.

Десетина минути след това Ботев поиска дузпа. Густаво Афонсо нахлу в наказателното поле, Иван Бандаловски му влезе в краката и нападателят падна. Реферът даде корнер.

До края и двата отбора не успяха да намерят път към една от двете врати и се стигна до изпълнение на дузпи, където гостите сгрешиха само веднъж, а Берое - два пъти и Ботев продължава в следващия кръг.

21. Владимир Гаджев Смяна за състезател влизащ в игра Жълт картон Гол от дузпа
70. Драгуш Фиртулеску Жълт картон Смяна за състезател влизащ в игра Гол от дузпа

Събития

121' Гол от дузпа Серкан бележи за 3:4 и праща Ботев на 1/4-финал!
121' Пропусната дузпа Мартин Райнов пропуска! Ударът му минава над вратата!
121' Гол от дузпа Джонатан изравнява -3:3
121' Гол от дузпа Фиртулеску не бърка - 3:2
121' Гол от дузпа Пиргов бележи - 2:2
121' Пропусната дузпа Удар на Георги Ангелов и спасяване на Кайзер, резултатът остава 2:1 за домакините
121' Пропусната дузпа Пропуск! Стивън Петков стреля над вратата
121' Гол от дузпа Технично изпълнение на Гаджев - 2:1
121' Гол от дузпа Неделев е точен - 1:1
121' Гол от дузпа Алфредо бележи - 1:0 за Берое
120+1' Край на мача Край на продълженията! Дузпи ще решат победителя!
114' Смяна за състезател влизащ в игра Кристиан Добрев влезе
114' Смяна за състезател излизащ от игра Густаво излезе
110' Жълт картон Фиртулеску получи жълт картон за грубо влизане в краката на Пиргов
106' Смяна за състезател влизащ в игра Фиртулеску влезе
106' Смяна за състезател излизащ от игра Рубен Бригидо е заменен
106' Начало на второто продължение
105' Край на първото продължение
93' Засада Гол на Берое беше отменен заради засада. Меска беше изведен зад защитата и стреля в гредата, а при добавката Рубен Бригидо вкара, но още при първото подаване футболистът от Гвинея -Бисау е бил в засада
91' Начало но първото продължение
90+4' Край на второто полувреме! Ще има продължения
90+2' Bнимание Иван Бансаловски получи топката м наказателното поле и стреля, Кайзер обаче плонжира и спаси
88' Центриране Вандерсон центрира, а Маринс се размина с топката на 2-3 метра от вратата на Ботев
85' Смяна за състезател влизащ в игра Диого Кампос се появи на негово място
85' Смяна за състезател излизащ от игра Вутов напусна
82' Смяна за състезател влизащ в игра Меска влезе
82' Смяна за състезател излизащ от игра Мартин Камбуров е изваден от игра
80' Жълт картон Александър Василев получи жълт картон
74' Жълт картон Гаджев получи жълт картон, след като изрита Густаво без топка
71' Смяна за състезател влизащ в игра Серкан Юсеин влезе
71' Смяна за състезател излизащ от игра Крайна мача за Лъчезар Балтанов
70' Неадекватна намеса на Филипов можеше да коства много на Ботев. Алфредо Мартинс обаче не успя да се възползва от подаръка и Казер спаси
69' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място се появи Алфредо Мартинс
69' Смяна за състезател излизащ от игра Иван Минчев напусна терена
67' Удар Густаво отново не успява да преодолее Пениш
62' Смяна за състезател влизащ в игра Владимир Гаджев влезе
62' Смяна за състезател излизащ от игра Борислав Цонев излезе
57' Удар Перниш спасява удар на Густаво
55' Жълт картон Рубен Бригидо също получава жълт картон. В неговия случай е за разкарване на топката
53' Жълт картон Жълт картон получи Радослав Терзиев за реплика. Той бурно изрази недоволството си от решението на рефера да не санкционира Иван Бандаловски, който вече има един картон
46' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място започна Филип Филипов
46' Смяна за състезател излизащ от игра Йордан Минев не не появи за терена за второто полувреме
46' Начало на второто полувреме
45+2' Край на първото полувреме
44' Удар Далечен шут на Камен Хаджиев е спасен от Даниел Кайзер
41' Жълт картон Йордан Минев получава жълт картон, след като събори Вандерсон на границата на наказателното поле
40' Слаб удар с глава на Борислав Цонев е уловен без проблем от Даниел Кайзер
37' Иван Бандаловски засече центриране от корнер. Ударът му с глава обаче беше много неточен
33' Удар Тодор Неделев стреля над вратата
30' Центриране Центриране на Александър Василев е изчистено в корнер
28' Удар Удар на Джонатан минава встрани от вратата на Берое
26' Центриране Антонио Вутов се опитва да намери Стивън Петков в наказателното поле, но Перниш лови центрирането му
20' Опасна атака на Берое беше спряна заради засада
19' Bнимание Невероятен пропуск пред вратата на Ботев! Вандерсон преодоля няколко защитници на гостите и от аутлинията върна към Рубен Бригидо. Той стреля, но топката срещна тялото на Джонатан Перейра, който беше застанал на голлинията
17' Bнимание Тодор Неделев центрира към Стивън Петков в наказателното поле на Берое. Вратарят Душан Перниш успя да изпревари нападателя и да боксира топката
8' Центриране Центриране на Тодор Неделев от фаул, Кристиан Димитров се размина с топката и бранителите на Берое изчистиха
7' Жълт картон Иван Бандаловски получи жълт картон за балтия срещу Густаво Алфонсо
5' Равностойно начало. Опасности пред двете врати липсват
1' Начало на мача Начало на мача