Септември спря кошмарната серия за сметка на Верея (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол от дузпа на Чандъров стигна за успеха и остави гостите без победа в Първа лига

Отборът на Септември постигна победа след 10 поредни загуби в Първа лига.

Това стана факт след минимален домакински успех с 1:0 над Витоша Бистрица в мач от XIV кръг, игран на националния стадион „Васил Левски“.

Единственото попадение в срещата, която не бе сред най-атрактивните, реализира синът на клубния бос Румен Чандъров – Асен.

Той бе точен от дузпа в 22-ата минута, а след почивката нацели гредата.

Преди и след неговото попадение Крис Гади пропиля изгодни възможности да се разпише.

Десет минути след почивката отново французинът направи опасен пробив и стреля, но вратарят на Верея успя да избие в корнер.

В 71-ата минута неговият колега на вратата на Септември също показа класа, след като Антон Огнянов отправи силен изстрел от свободен удар.

В 77-ата минута пък Чандъров проби добре през центъра и стреля от границата на наказателното поле, Иво Иванов се опита да блокира удара му, а след получилия се рикошет топката срещна напречната греда.

В заключителната част на двубоя се стигна до спречкване между футболистите на двата отбора, но не и до нови попадения, така че Верея остана на последното място в класирането.

Тимът от Стара Загора има едва 4 точки в актива си, като единствен няма успех в групата на майсторите, докато Септември вече има 7 и заема предпоследната позиция.