Вятърът на промяната задуха на "Бернабеу", Кралския клуб с победа у дома (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал се събуди в края и поздрави с успех новия треньор

Испанският гранд Реал Мадрид удари спирачки на пропадането си в Ла Лига след успех с 2:0 над гостуващия Валядолид. Трите точки за „кралския клуб” дойдоха след автогол на Кико Оливас в 83-ата  и точно изпълнена дузпа от Серхио Рамос, пет по-късно. Серията от слаби резултати доведе до уволнението на Хулен Лопетеги, а за негов заместник бе назначен  Сантиаго Солари, който в днешната среща заложи на нападателното трио Бейл, Бензема, Асенсио, оставяйки на скамейката Иско.

Първата възможност за откриване на резултата се откри пред Бензема в 4-ата минута, след отличен пас на Асенсио, но французинът шутира покрай страничната греда. Бейл засече с глава центрира в 12-ата, но не затрудни вратаря Масип, който улови кълбото.

Офанзивата на домакините продължи със същия интензитет до почивката, но пропуски пред вратата направиха Каземиро, Бензема и Бейл. Гостите имаха добра възможност в 33-ата, когато Антонито остана сам срещу Куртоа, но техничният му прехвърлящ удар мина над вратата.

След почивката Реал отново доминираше на терена, но липсваше добрият завършващ удар. Гостите обаче имаха също за какво да съжаляват, тъй като на два пъти гредата спаси "белия балет".

Каземиро бе сменен в 57-ата минута, а на негово място Солари вкара Иско, целейки подсилване на нападаението.

В 58-ата минута добра атака на Валядолид доведе до техничен прехвърлящ удар извън пеналта на Алкарас, но кълбото срещна напречната греда. В 66-ата отново късметът не бе на страната на гостите - Вийя пробва далечен удар, след слаба намеса на Модрич, и отново гредата спаси домакините.

В 83-ата минута Фортуна се усмихна на „лос бланкос” – удар на Винисиус прати топката в тялото на Оливас, получи се рикошет и кълбото влетя в мрежата за 1:0.

Пет минути по-късно Реал Мадрид получи правото да изпълни дузпа, а точен от бялата точка бе Серхио Рамос, оформяйки крайното 2:0.