Какво очаквате от предстоящите два мача на България срещу Словения и Кипър?

06 ноември 2018 09:24
"Тема Спорт"

Славиша Стоянович даде почивка на титулярите

Ден повече почивка получи­ха играчите, които натрупаха повече минути през сезона. Старши треньорът на сини­те Славиша Стоянович е ре­шил да се справи с натрупана­та умора у футболистите, ко­ито изнесоха по-голямата част от мачовете до момен­та, съобщава Дарик радио. По този начин и днес няма да тренират Милош Цветкович, Габриел Обертан, Жерсон Кабрал, Давиде Мариани, Стани­слав Костов, Хали Тиам и Да­вид Яблонски. Стоянович успя да освежи отбора си между мачовете с Черно море и Бо­тев Пловдив.

Вчера наставникът получи и добра новина, след като цен­тралният защитник Деян Иванов започна да тренира нарав­но с отбора. Игралият през миналия сезон като преотстъ­пен в Ботев Враца бранител имаше проблеми от началото на сезона, които му попречиха да запише минути за сините. В момента Стоянович разпола­га с още четирима защитници освен Деян Иванов за сърцето на отбраната - Давид Яблон­ски, Аймен Белаид, Нуно Рейш и младия Томислав Папазов. По този начин словенецът е спо­коен за защитата си след теж­ката контузия на Холмар Ейолфсон, който ще е аут дълго от терените. Исландецът предстои да бъде опериран в сряда в Барселона.