ОБЗОР: Всички резултати и голмайтори в Шампионска лига (РЕПОРТАЖИ)

Осем мача се изиграха от IV кръг на груповата фаза

Изиграха се осем двубоя от четвъртия кръг от груповата фаза на тазгодишното издание на Шампионската лига.

Сензацията на нощта бе Цървена звезда. Сърбите победиха у дома Ливърпул с 2:0 и усложниха допълнително ситуацията на мърсисайдци в група "С".

Атлетико Мадрид нанесе първа загуба на Борусия Дортмунд през сезона и го победи с 2:0 у дома в среща от четвъртия кръг на груповата фаза в Шампионската лига.

Атлетико вкара по едно попадение през първата и втората част. Точни за домакините бяха звездите на „дюшекчиите“ Саул Нигес (33‘) и Антоан Гризман (80‘). Това бе 9-ти гол за Саул в Шампионската лига от сезон 2015/2016 г. насам, което го превръща в най-резултатния испанец в надпреварата.

В 33-ата минута Саул и Фелипе Луис комбинираха отляво, бразилецът върна към халфа с последния пас, който от средна дистанция порази Бюрки за 1:0.

10 минути преди края на срещата Гризман получи топката в наказателното поле и я мушна покрай излезлия напред страж на гостите, оформяйки крайното 2:0.

След този успех Атлетико изравни по точки в Борусия в Група А на Шампионската лига. Лидери обаче остават германците заради по-добрите си голови показатели, като двата тима са с по 9 пунката. Трети е Брюж с 4 т., докато последен е Монако с 1 т.