Какво очаквате от предстоящите два мача на България срещу Словения и Кипър?

06 ноември 2018 21:49 Васил Костов

СЕНЗАЦИЯТА НА ГОДИНАТА Е ФАКТ: Цървена звезда надви Ливърпул! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Цървена звезда сътвори една от зензациите на годината! "Звездашите" се наложиха с 2:0 над Ливърпул в двубой от четвъртия кръг на надпреварата в Група "С" на Шампионска лига. Така те хвърлиха в еуфория претъпкания стадион "Райко Митич", както и половин Сърбия.

Цървена звезда можеше да поведе след четвърт час игра. След изпълнение на корнер, топката стигна до Савич. Той се завъртя и стреля, но до лявата сгобка.

120 секунди по-късно Ливърпул направи фрапиращ пропуск. След успореден пас отляво, Даниел Стъридж остана непокрит на границата на вратарското поле. Ударът му от там обаче мина високо над напречната греда.

В 20-ата минута отново Стъридж можеше да се разпише. В ситуацията обаче изстрелът му се отклони от защитник на домакините и покрай дясната греда излезе в корнер.

Звезда отговори в ответната атака. Алисон Бекер обаче изби далечен шут в ъглов. След неговото изпълнение, в 22-ата минута, Милан Павков се извиси и с глава не остави шансове на вратаря за 1:0.

В 29-ата минута Цървена звезда прати именития си съперник в нокдаун. Милан Павков пое от средата на терена, напредна и с мощна тупалка, далеч извън наказателното поле, прати топката в горния десен ъгъл за 2:0, взривявайки "Мала Маракана".

В 33-ата минута Лалана засече с плонж центриране отдясно, но защитник на домакините застана на пътя на топката и отклони в корнер. Малко след това Стъридж стреля опасно от дистанция, но встрани от вратата.

В 56-ата минута Роберто Фирмино центрира отляво, топката рикошира в тялото на футболист на домакините, описа странна траектория и кацна на напречната греда.

В 71-ата минута Салах стреля от дистанция, топката рикошира в играч на сърбите и бе на път да заблуди Борян, който все пак успя да избие в корнер. След неговото изпълнение, вратарят боксира не особено добре, топката стигна до Салах, който стреля с левия крак, но в дясната греда.

В последните 10 минути гостите наложиха тотален натиск. Удар от почти нулев ъгъл на Салах не бе проблем за Борян. Ван Дайк пък засече с глава центриране в наказателното поле, но над вратата.

В 4-ата минута на даденото продължение Салах стреля мощно от наказателното поле, но Борян със страхотен рефлекс закова топката пред голлинията.