Какво очаквате от предстоящите два мача на България срещу Словения и Кипър?

07 ноември 2018 23:52 Васил Костов

Реал попиля Виктория за едно полувреме (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал Мадрид постигна разгромна победа в мач от група G на Шампионската лига. "Белия балет" бе безпощаден като гост на Виктория Пилзен, налагайки се с 5:0. Всичко в мача се реши още през първите 45 минути, когато гостите стигнаха до 4 безответни попадения, а през втората част добавиха само още едно.

По този начин испанците си върнаха първото място във временното класиране, макар и с равен брой точки с Рома - по 9.

Виктория пък остава на последното място в група, с актив от едва 1 точка.

За домакините като титуляр започна бившият халф на Левски - Роман Прохазка. Той престоя на терена през всичките 90 минути и участва в малкото по-опасни ситуации пред вратата на Тибо Куртоа.

Виктория по чудо не откри в 9-ата минута. След остро центриране отляво, Начо опита да пресече, но вместо това бе на път да прати топката във собствената си врата. Все пак кълбото се отклони в напречната греда, след което бе изчистено.

Мако по-късно Прохазка центрира хубаво в наказателното поле, но сантиметри не достигнаха на Чори да засече в непосредствена близост до голлинията.

Реал успя да поведе в 21-ата минута, още с първото по-сериозно положение. Бензема сътвори чудесен индивидуален пробив, нахлу в наказателното поле, измъкна се от няколко футболисти на съперника и от чиста позиция не сгреши за 0:1.

Само 120 секунди по-късно „Белия балет“ прати домакините в нокдаун. Кроос центрира чудесно от корнер, а Каземиро засече неспасяемо с глава за 0:2.

В 28-ата минута Бейл изстреля истински снаряд, но вратарят на домакините успя да избие.

В 37-ата минута Реал оформи класиката в резултата. След късо разиграване от корнер и центриране в наказателното поле, Бейл отклони с глава към Бензема, който също с глава прати топката в мрежата за 0:3.

180 секунди след това гостите нокаутираха грохналия си съперник. Васкес пусна вляво към Регилон, който центрира, а Бейл с левия крак стреля от въздуха, пращайки топката в обратния ъгъл за 0:4.

В началото на втората част Васкес стреля от дистанция, но покрай дясната греда. В ответната атака Копиц нанесе удар от малък ъгъл, който Куртоа изби без проблем.

В 51-ата минута Копиц стреля мощно от дъгата пред наказателното поле, но вратарят на Реал успя да избие в корнер.

След час игра Шрошовски нанесе топовен щут от границата на наказателното поле, но топката профуча до лявата греда.

В 67-ата минута преднината на Реал стана 5 гола. Испанците организираха светкавична контраатака, при която Винисиус намери в наказателното поле Тони Кроос. Последният с едно докосване копна над вратаря, пращайки топката под гредата за 0:5.

До края на мача гостите видимо намалиха темпото. Виктория от своя страна се опита да стигне поне до почетно попадение, но така и не успя дори да застраши по-сериозно Тибо Куртоа.

В даденото продължение Васкес прати за шести път топката във вратата на домакините. Попадението обаче бе отменено заради засада. Секунди по-късно Бейл стреля от движение с левия крак, но право в дясната сглобка.