НА ЖИВО В NOVSPORT: Лудогорец - АЕК Ларнака 0:0

"Орлите" излизат за задължителна победа

Лудогорец приема АЕК Ларнака в двубой от четвъртия кръг на Лига Европа. Сблъсъкът в Разград, който започва в 22:00 ч., може да бъде окачествен като такъв между удавници. Причината е, че до момента тимовете имат по една точка в класирането след равенството 1:1 помежду си в Кипър и са на последните места в класирането.

Единствено с победа някой от тях може да остави мъждукащи шансовете си за достигане до 1/16-финалите напролет. За целта обаче след това ще трябва да вземе и оставащите си срещи.

Другото, за което тимовете ще играят, е и пари. Победа в груповата фаза на Лига Европа е оценена на 570 хиляди евро, а равенството е 190 хиляди евро.

Победата е жизненоважна за всеки от съперниците, а равенството ще е самоубийствено. Това са предпоставки за офанзивен и атрактивен футбол в Разград тази вечер.

1' Начало на мача

3' Ренан бе на път да направи фатална грешка. Той излезе извън наказателното поле и подари топката на Акоран, който обаче направи неуспешен опит да прехвърли вратаря

6' Жан-Лук премина като на парад през Сисиньо и остана очи в очи с вратаря. Ренан обаче успя да отрази удара

13' АЕК прпусна чудесен шанс да поведе! Тричковски стреля директно от фаул, от дъгата пред наказателното поле, но топката премина на сантиметри от лявата греда

16' Лудогорец с първо страхотно положение! Кешеру изведе с едно докосване Марселиньо, който от чиста позиция стреля покрай вратата

18' Жълт картон за Натанаел

22' Далечен удар на Лудогоре мина далеч от целта

24' Натанаел центрира хубаво в наказателното поле, сантиметри разделиха Лукоки от това да засече от непосредствена близост до голлинията

30' АЕК разигра заучено изпълнение на фаул, но Акоран нанесе слаб удар, право в ръцете на Ренан

38' Силва стреля много прецизно от границата на наказателното поле, но Ренан с отлична намеса изби в корнер отиващата в долния му десен ъгъл топка

40' Кешеру навлезе в наказателното поле, но стреля слабо и вратарят на АЕК улови без проблем

41' Сисиньо центрира отдясно, Кешеру засече от въздуха, но встрани от вратата

42' Жълт картон за Светослав Дяков

44' Далечен удар на Вандерсон рикошира в защитник на гостите и бе на път да излъже вратаря, който все пак улови без особени затруднения

45+2' Край на първото полувреме

46' Начало на второто полувреме

51' Яну и Моци се спречкаха. Футболистът на АЕК посегна да удари с глава румънеца, който се строполи на земята. В крайана сметка и двамата получиха жълт картон

53' Жълт картон за Силва

66' Излиза Светослав Дяков

66' Влиза Лукас Саша

71' Излиза Жан-Лук

71' Влиза Тете

74' Марселиньо стреля чудесно от дистанция, но вратарят на АЕК плонжира и изби в корнер

75' Лудогорец по чудо не поведе! Сисиньо центрира в наказателното поле, Моци засече с глава, но топката се отклони в напречната греда

76' Излиза Кешеру

76' Влиза Швиерчок

81' Излиза Акоран

81' Влиза Флориан

86' Излиза Лукоки

86' Влиза Пауло

87' Излиза Тричковски

87' Влиза Константину

90+4' Край на мача

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 10. Густаво Кампаняро, 18. Светослав Дяков, 28. Клаудиу Кешеру, 30. Козмин Моци, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Джоди Лукоки

Резерви: 1. Хорхе Броун, 5. Георги Терзиев, 8. Лукас Саша, 37. Жоао Пауло, 44. Яцек Горалски, 70. Якуб Швиерчок, 90. Рафаел Форстър

АЕК: 25. Рамирез, 2. Силва, 5. Мойсов, 8. Акоран, 12. Тричковски, 13. Хевел, 15. Гарсия, 18. Гонзалес, 19. Йоану, 21. Жан-Лук, 99. Яну

Резерви: 1. Кристодулу, 4. Триолс, 6. Катала, 7. Ларена, 11. Тете, 23. Флориан, 31. Константину

Всичко най-интересно от мача може да следите по минути с чат-коментара на NOVSPORT.COM

Двубоя може да гледате на живо ТУК, ТУК и ТУК

Билетите за ЦСКА - Левски вече са в продажба

Пропуските за Сектор "Б" и "Г" са по 10 лева

Етър е вековен!

Легендарния клуб на Велико Търново днес празнува 100 години

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен