Кой ще е шампион на Англия?

08 ноември 2018 20:42

Тежка загуба за Берое в Еврокъп

FIBA

Берое Стара Загора претърпя тежка загуба във втория по сила европейски клубен турнир при жените Еврокъп. Баскетболистките на Таня Гатева отстъпиха на Боташспору дома с 51:98. Турският тим доминираше през целия мач и без проблеми спечели, като имаше предимство по всички статистически показатели.

След този двубой Берое е с една победа и две поражения, докато съперникът им днес е с баланс 2-1. В следващия кръг българският тим приема Чукурова, докато Боташспор е домакин на А3 Баскет Юмео.

Турският тим взе инициативата от самото начало. Гостите поддържаха аванс от няколко точки, а след серия от 15:0 поведоха с 36:17 след десет минути игра. Боташспор продължи да диктува темпото и през втория период. Тимът вдигна разликата до 27 точки в своя полза малко преди почивката, а след края на първото полувреме Берое Стара Загора изоставаше с 33:56.

Ситуацията не се промени и след паузата. Преди последната част Боташспор вече водеше с 42 точки при 85:43, което бе и най-голямата разлика в мача до момента. Заключителният период бе белязан с далеч по-ниска резултатност, но победителят отдавна бе ясен.

Едва пет баскетболистки на Берое успяха да се разпишат в мача. На познатото високо ниво отново бе Ана Почек, която завърши с 25 точки и 8 борби. Бриана Люис се отчете с 10 точки и 7 борби.  Виолина Кочева отбеляза 7 точки, с 5 е Снежана Алексич, а Теодора Динева добави 4.

За Боташспор най-резултатна бе Джуъл Лойд с 25 точки. Елизабет Уилямс вкара 15, Клаудия Поп се отчете с 13, а 12 има Тияна Кривачевич.