Монтана допусна загуба в Адриатическата лига

Българският шампион отстъпи с 67:77 пред Цървена звезда

Българският шампион Монтана 2003 загуби като гост от Цървена звезда (Белград) в среща от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. За сръбския тим това е четвърта поредна победа в четири мача от началото на сезона. Отборът е лидер в класирането заедно с Цинкарна Целе (Словения), който също има четири успеха. Монтана 2003 пък допусна трето поражение в пет мача от надпреварата.

Цървена звезда и българският шампион изиграха равностоен мач, който се реши в последните три минути. На почивката имаше равенство, а играта продължи оспорвано до края. Четири минути преди сирената резултатът отново беше равен - 63:63. След това обаче домакините направиха серия от 14:4, с която решиха мача в своя полза.

За Монтана 2003 Христина Иванова завърши с 26 точки и 6 борби, а Тейлър Манюъл добави 18 точки и 9 борби. За Цървена звезда се отличи Снежана Богичевич с 24 точки и 5 борби. Ивана Катанич вкара 13 точки и направи 7 асистенции. В следващия си мач от турнира на 28 ноември Монтана 2003 е домакин на Будучност (Черна гора).

Среща от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени:
Цървена звезда (Сърбия) - Монтана 2003 (България) - 77:67 (20:18, 19:21, 20:12, 18:16)