ОБЗОР: Сензацията Хебър взе и дербито с Пирин

Без Владо Николов Левски се върна към победите

Хебър (Пазарджик) записа четвърта поредна победа във волейболната Суперлига. Момчетата на треньора Атанас Петров спецелиха с 3:1 (22, 27, -17, 22) гостуването си на Пирин (Разлог) от 4-ия кръг.

Така "тигрите" продължават да са начело във временното с актив от и 12 точки. Пирин пък е  шести с 2 победи, 2 загуби и 7 точки. В следващия кръг пазарджаклии приемат шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), а Пирин ще гостува на Черно море във Варна.

Левски София се наложиха с 3:1 (12, 18, -21, 20) над Черно море (Варна) в мач, игран в зала "Универсиада".

"Сините" бяха водени от помощник-треньора Николай Димитров, тъй като Владимир Николов е наказан за 1 среща, след като извади състава си от игра при гостуването на Хебър (Пазарджик) в миналия кръг (б.р. загубено с 0:3 гейма).

Левски се изкачи на 3-о място във временното класиране с 3 победи, 1 загуба и 8 точки. В следващия кръг е дербито с ЦСКА, които са втори. Мачът ще бъде в зала "Васил Симов" на 17 ноември от 18,30 часа. Черно море пък ще бъде домакин на Пирин (Разлог) в петък (16 ноември) от 18,00 часа.

ЦСКА победи Дея с 3:0 (23, 18, 17) като гост.

Марек Юнион-Ивкони също спечели мача си от четвъртия кръг - 3:0 (18, 20, 19) срещу Дунав в Дупница.