Спортист №1 на България до 18 години:

10 ноември 2018 16:56 Пламен Димитров

Нов кошмар за Левски на "Тича"! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Футболистите на Левски отново си тръгнаха с наведени глави от ст. "Тича" във Варна. Само преди 10 дни "сините" загубиха от Черно море в 1/8-финал за Купата на България след дузпи. Сега "моряците" спечелиха с 1:0 за първенство.

Голът вкара Жоржиньо в 22-ата минута след поредната грешка на Мартин Полачек. Словакът сякаш си е спретнал надпревара с Божидар Митрев кой ще направи повече издънки, докато двамата се редуват на вратата на "сините".

Двайсетина минути преди края гостите останаха с човек по-малко, след като Йерсон Кабрал си изкара два жълти картона само за една минута.

Успехът помогна на Черно море да пробие в топ 6. Тимът има 21 точки, с една повече от Локо (Пд). "Смърфовете" обаче имат мач по-малко. Левски остава на трета позиция, на точка зад ЦСКА и Лудогорец. Утре шампионите приемат Берое.

След равностойни първи 15 минути, гостите на два пъти застрашиха вратата на Черно море. Първо Кабрал се размина с топката на метър пред голлинията, а след това удар на Станислав Костов профуча опасно покрай вратата.

Отговорът на варненци не закъсня и в 22-ата минута те вече водеха в резултата. Домакините се възползваха от поредната вратарска грешка на Мартин Полачек. Словакът хвърли топката към Яблонски, но Мехди Фенуш пресече паса и  подаде към Жоржиньо, който вкара за 1:0.

Попадението вдъхнови Черно море и последваха нови две възможности за гол пред вратата на "сините".  В 27-ата минута Жоржиньо отправи хубав далечен изстрел, който обаче излезе в аут. Малко след това Ндонгала опита удар от движение, но топката срещна гърба на Рейш и излезе в корнер.

В заключителните секунди на полувремето Давиде Маниани центрира от фаул, топката се удари в тялото на Хали Тиам и за малко не влезе във вратата на "моряците".

И след почивката гостите трудно стигаха до чисти голови ситуации. Отбраната на домакините действа компактно и не допускаше опасности пред Благой Макенджиев.

В 68-ата минута Кабрал изпълни пряк свободен удар преди сигнала на Николай Йорданов. Реферът му показа жълт картон. Секунди по-късно Кабрал се опита да си изпроси дузпа, но вместо това получи картон за симулация и се прибра преждевременно в съблекалнята.

Макар и с човек по-малко "сините" можеха да се доберат поне до точка. В 76-ата минута столичани стигнаха до първия си точен удар в очертанията на вратата. Тиам стреля от въздуха, но Макенджиев спаси.

В 85-ата минута Паулиньо получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля. Слабият му шут не беше проблем за вратаря на Черно море. С това приключи и всичко интересно в този мач.

Събития

90+4' Край на мача Край на мача!
89' Смяна за състезател влизащ в игра Георги Божилов се появи на терена
89' Смяна за състезател излизащ от игра Георги Илиев е заменен
88' Смяна за състезател влизащ в игра Аймен Белаид влезе
88' Смяна за състезател излизащ от игра Нганони излезе
85' Смяна за състезател влизащ в игра Насименто влезе
85' Смяна за състезател излизащ от игра Паулиньо е заменен
84' Удар Паулиньо отправи слаб удар от точката за изпълнение на дузпа и Макенджиев улови
81' Жълт картон Андраде получи жълт картон
77' Жълт картон Жълт картон и за Давид Яблонски
76' Смяна за състезател влизащ в игра Андраде се появи на негово място
76' Смяна за състезател излизащ от игра Мачът приключи за Петър Витанов
75' Bнимание Страхотно спасяване на Макенджиев! Вратарят на Черно море отрази удар от въздуха на Хали Тиам
71' Удар на Василев минава покрай вратата на Полачек
70' Смяна за състезател влизащ в игра Радослав Василев го замени
70' Смяна за състезател излизащ от игра Жоржиньо напусна терена
69' Втори жълт картон и съответно червен Кабрал е изгонен с втори жълт картон, който получи за симулация
68' Жълт картон Жълт картон и за Жерсон Кабрал
67' Смяна за състезател влизащ в игра Буш влиза
67' Смяна за състезател излизащ от игра Давиде Мариани излезе
66' Жълт картон Жълт картон за Мартин Костадинов, който фаулира в гръб Кабрал
58' Жоржиньо получи чудесно извеждащо подаване от Георги Илиев, Нуно Рейш обаче се хвърли в краката му и изби топката
54' Центриране Пряк свободен удар за Левски. Жерсон Кабрал центрира, но бранител на Черно море чисти с глава
49' Жълт картон Фенуш също е наказан с жълт картон
47' Жълт картон Жълт картон получи Нуно Рейш за фаул срещу Георги Илиев
46' Начало на второто полувреме
45' Центриране на Давиде Мариани от фаул, топката срещна тялото на Хали Тиам и мина покрай вратата на Черно море
40+1' Край на първото полувреме
40' Жълт картон Панайотов също е санкциониран с жълт картон
33' Жълт картон Поулиньо получи жълт картон за нарушение срещу Мирослав Енчев
31' Bнимание Нова възможност за Черно море! Жоржиньо центрира в наказателното поле, където Ндонгала опита удар от движение, топката обаче срещна гърба на Рейш и излезе в корнер
27' Удар Жоржиньо беше близо до втори гол. Той отправи хубав далечен изстрел, който обаче мина покрай вратата
22' Гол ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Жоржиньо бележи! Нападателят получи подаване от Мехди Фенуш, който пресече нескопосан опит за подаване на Мартин Полачек към Давид Яблонски
20' Удар Кабрал подаде към Станислав Костов който нахлуваше на скорост в наказателното поле и стреля. Топката обаче профуча покрай гредата
18' Bнимание Нганиони центрира в наказателното поле на Черно море. Там Кабрал се размина с топката на метър от голлинията
16' Удар Удар на Васил Панайотов минава встрани от вратата на гостите
12' Цветкович се опита да намери Габриел Обертан в наказателното поле на Челно море. Центрирането му обаче беше пресечено от Петър Витанов
8' Центриране Центриране на Георги Илиев не затрудни отбраната на Левски. Топката обаче попадна във Фенуш, който стреля неточно
2' Аристоте Ндонгала пробва удар към вратата на Левски, но топката срещна тялото на Давид Яблонски
1' Начало на мача Начало на мача