Какво очаквате от предстоящите два мача на България срещу Словения и Кипър?

10 ноември 2018 18:21 Виктор Петков

Фетел най-бърз преди квалификацията в Бразилия

Себастиан Фетел беше номер 1 в третата свободна тренировка във Формула 1 преди неделния старт за Голямата награда на Бразилия.

След победи на Макс Ферстапен и на Валтери Ботас, сега дойде ред и на Фетел да покаже, че се намира във форма. Пилотът на скудерия Ферари даде време от 1 минута, 7.948 секунди за обиколка и изпревари петкратният световен шампион Люис Хамилтън (Великобритания) с Мерцедес, който изостана на 0.217 минути. Третото време е за Ботас, който изостана на 0.517 минути.

Топ 6 се допълва от Кими Райкьонен (Финландия), Макс Ферстапен и Даниел Рикардо. По-късно днес е квалификацията за място, а утре вечерта българско време е и самото състезание. Последното състезание за сезона във Формула е Гран При на Абу Даби на 25 ноември.