Кардиф излезе от зоната на изпадащите след успех над Брайтън (ВИДЕО)

Победата с 2:1 дойде след гол в 90-ата минута на Сол Бамба

Кардиф излезе от зоната на изпадащите във Висшата лига, след като постигна втора победа за сезона, надигравайки с 2:1 като домакин Брайтън.

Успехът бе изкован в 90-ата минута, когато Сол Бамба вкара с удар от близка дистанция.

Срещата започна силно за гостите от Брайтън, които поведоха още в шестата минута чрез централния бранител Люис Дънк.

Постепенно обаче Кардиф заигра по-добре и Калъм Питърсън изравни в 28-мата минута с глава. Шест минути след това ситуацията за Брайтън се утежни още, след като Джак Стивънс получи директен червен картон за груб фаул в центъра на терена.

С човек повече Кардиф пое контрол над мача, но победното попадение падна чак в последните секунди на добавеното време. Дълго изпълнение на тъч доведе до разбъркване в наказателното поле на гостите и два последователни удара в гредите им. Накрая топката отскочи към Бамба и централния бранител с мощен удар я прати във вратата за крайното 2:1.